VALİ OSMAN KAYMAK’IN ‘24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ’ KUTLAMA MESAJI « Samsun Haber | Samsun Son Dakika Haberler

ANZER ATOM ŞİFA KARIŞIMI

EKONOMİ, GÜNDEM, SAĞLIK, SİYASET

VALİ OSMAN KAYMAK’IN ‘24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ’ KUTLAMA MESAJI

VALİ OSMAN KAYMAK’IN

‘24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ’

KUTLAMA MESAJI

 

Cumhuriyetimizin kurucusu ATATÜRK’ün Başöğretmenliği kabul ettiği ve ‘24 Kasım Öğretmenler Günü’ olarak kutlanan bu günde, tüm öğretmenlerimizin gününü kutluyorum.

 

Cumhuriyetin erdemini öğreten, milletçe toplu olarak çağdaş uygarlık seviyesinin üstüne çıkmayı hedefleyen ve bu hedefe ulaşmak için de kararlılıkla yürüyen öğretmenlerimiz, yetiştirdikleri öğrencilerinin; vatan sevgisi, fikir hürriyeti ve insanlık meziyetinin kıymetli birer timsali olmalarını sağlamak için yüce bir görev üstlenmişlerdir.

 

Dünyadaki en onurlu mesleklerin başında olan öğretmenlik; emek, özveri, sabır ve hoşgörü isteyen, bedeli hiçbir maddi karşılıkla ölçülemeyecek kadar değerli, saygın bir meslektir. İdealini ve heyecanını daima taze tutan kendini her zaman yenileyen siz değerli öğretmenlerimizin sayesinde ülkemiz, her alanda kalkınmış ve gelişmiş bir dünya devleti haline gelecektir.

 

Öğretmenlerimiz dün olduğu gibi bugün de değişimin, gelişimin, yenilenmenin ve daha ileri hedeflere doğru yürümenin anahtarı durumundadır. ATATÜRK, ‘milletleri kurtaracak olanlar yalnız ve ancak öğretmenlerdir’ diyerek, medeniyet yarışında en önemli gücün öğretmenler olduğuna işaret etmiştir.

 

Bu vesile ile Milli Eğitim Bakanlığımız tarafından hazırlanan ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla geçtiğimiz günlerde kamuoyuna duyurulan, ‘Güçlü Yarınlar İçin 2023 Eğitim Vizyonu’nun ülkemize, milletimize, öğretmenlerimize ve öğrencilerimize tekrar hayırlı olmasını diliyorum.

 

İlimizde bir çok projede başarılı çalışmalar gerçekleştiren öğretmenlerimizin bu projeye de katkılar vereceğine ve projenin  başarılı bir şekilde uygulanacağına inanıyorum.

Eğitmeyi ve öğretmeyi bir ideal olarak benimseyen öğretmenlerimize sonsuz şükranlarımı sunuyor, Başöğretmenimiz Mustafa Kemal ATATÜRK başta olmak üzere tüm öğretmenlerimizin gününü kutluyor, görevi başındayken şehit olan ve aramızdan ayrılan  bütün öğretmenlerimizi de rahmet ve minnetle anıyorum.