Uzm. Dr. Ali COŞKUN Hatay Tabip Odamız , bizim kardeş Odamız olmuştur. « Samsun Haber | Samsun Son Dakika Haberler

Can Sergi’ sanatseverlerle  buluştu

EĞİTİM, GÜNDEM, KÜLTÜR SANAT, SİYASET

Uzm. Dr. Ali COŞKUN Hatay Tabip Odamız , bizim kardeş Odamız olmuştur.

BAŞKAN OLARAK TARAFIMDAN YAPILAN TEKLİFLE, Ordu Tabip Odamızın Yönetim kurulu almış olduğu kararla , depremin yaralarının hem maddi hem manevi olarak daha çabuk sarılabilmesi , hekim kardeşlerimize güç ve moral verebilmek amacıyla ve iki farklı coğrafyadaki hekimlerin birbirleriyle temas ederek , diyalog içersinde olarak, mesleki iletişimde bulunmaları amacıyla , birbirlerine her konuda yardımcı ve destek olmaları , yol göstermeleri ve birbirlerini ziyaret etmeleri amacıyla , Ordu Tabip Odamızı , Hatay Tabip Odası ile ‘’ kardeş Tabip Odası ‘’ olarak ilan etmek amacıyla , karar almıştır.

Depremin başından beri yardım faaliyetlerine aktif olarak katılan Ordu Tabip Odamız, Hatay gibi kadim bir şehrimizin Tabip Odası ile bu faaliyetleri daha da geliştirecektir.

Bu birliktelik , inşallah hem her iki odaya ve mensuplarına, hem de yüce Türk milletine hayırlı vazifeler yapacaktır. Hekimlerimize moral ve güç verecek, vatandaşlarımızın da iyi hizmet almalarına destek olacaktır.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ümüzün ‘’ Hatay benim şahsi meselemdir ‘’ diyerek , Hatay vatan toprağımızı Fransızların eline bırakmayarak, söküp aldığı bu kadim şehrimiz, geçirmiş olduğu büyük deprem felaketi nedeniyle sarsılmış, ama hem Yüce Devletimizin , hem de aziz milletimizin yaralarını sarmaya başlamasıyla, yeniden ayağa kalkmıştır.

Bundan böyle Hatay Tabip Odamız , bizim kardeş Odamız olmuştur. Her türlü deprem yaralarını iyileştirme faaliyetinde, kardeşlerimizi hiç yalnız bırakmayacağız. İlelebet de ellerini hiç bırakmayacağız.

Uzm. Dr. Ali COŞKUN
ORDU TABİP ODASI BAŞKANI