ULAŞTIRMA VE ALTYAPI BAKANLIĞI: SAMSUN-AMASYA VE AMASYA-HAVZA SEFERLERİ YARIN YENİDEN BAŞLIYOR « Samsun Haber | Samsun Son Dakika Haberler

SON DAKİKA

Tekkeköy Kırsalı Beyaza Büründü

GÜNDEM, SAMSUN HABERLERİ

“OKUMAKTAN MANİ NE”

EĞİTİM, KÜLTÜR SANAT, SAMSUN HABERLERİ, Yerel haber

ULAŞTIRMA VE ALTYAPI BAKANLIĞI: SAMSUN-AMASYA VE AMASYA-HAVZA SEFERLERİ YARIN YENİDEN BAŞLIYOR

ULAŞTIRMA VE ALTYAPI BAKANLIĞI:
SAMSUN-AMASYA VE AMASYA-HAVZA SEFERLERİ YARIN YENİDEN BAŞLIYOR

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, yol iyileştirme çalışmaları nedeniyle ara verilen Samsun-Amasya ve Amasya-Havza Bölgesel trenlerinin yarın yeniden seferlerine başlayacağını açıkladı.
Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından yazılı açıklamada, Samsun-Kalın Demiryolu Hattının iyileştirme projesi kapsamında tren trafiğine kapatıldığı anımsatıldı. Hattaki iyileştirmelerin tamamlandığı vurgulanan açıklamada, “TCDD Taşımacılık AŞ tarafından, yarın Samsun-Amasya ve Amasya-Havza arasında yeniden yolcu taşımacılığına başlanacak. 133 kilometre uzunluğunda olan Samsun-Amasya-Samsun arasında sabah ve akşam olmak üzere günde 2 sefer, 47 kilometre uzunluğunda Amasya-Havza-Amasya arasında ise 6 sefer yapılacak” ifadeleri kullanıldı.

6 AYDA 5.3 MİLYONDAN FAZLA YOLCU BÖLGESEL TRENLERLE SEYAHAT ETTİ

Her iki hatta da 4 vagonlu 262 yolcu kapasiteli raybüslerin kullanılacağı ifade edilen açıklamada, “Raybüste, engelliler için 2 tekerlekli sandalye bölümü, engelli tuvaleti, klima ve ergonomik koltuklarla vatandaşlara konforlu yolculuk imkanı sağlanacak” denildi. Bölgesel trenlerle iki şehir arasındaki ulaşımın rahatlatıldığı aktarılan açıklamada, ilk altı aylık dönemde 5 milyon 301 binden fazla yolcunun bölgesel trenlerle seyahat ettiğini de kaydetti.