SİNOPLU FİRMA DÜNYAYA AÇILDI « Samsun Haber | Samsun Son Dakika Haberler

Gençler Samsun’u Keşfediyor

EĞİTİM, GÜNDEM, TEKNOLOJİ

SİNOPLU FİRMA DÜNYAYA AÇILDI

Bu haber 11 Aralık 2019 - 9:55 'de eklendi ve kez görüntülendi.
SİNOPLU FİRMA DÜNYAYA AÇILDI
Sinop OSB’nin güçlü firmalarından İlda Tekstil, ürettiği yüzde yüz yerli ve kaliteli ürünlerle Sinop’u ülke ve dünya pazarında temsil ediyor.
Profesyonel kadro
Gerek yurt içinde, gerekse dünya ülkelerine ürün ihraç eden Sinoplu İlda Tekstil, profesyonel kadrosu ve tekno lojik donanımları ile hem kendi patentli markası olan İlda’yı hem de dünyaca ünlü markaların fason üretimini gerçekleştiriyor. Beş bin metrekare alan üzerinde faaliyet gösteren firma, bay, bayan ve çocuklar için ev botu (panduf bot) üretimi yapıyor. İlda Tekstil Kurucusu Recep Ünal, Sanayi Gazetesi’ne firma ile ilgili bilgi verdi. Ünal, gelişmiş teknolojilerin kullanımı, Ar-Ge ve inovasyon çalışmaları sonucu firmanın başarısını her geçen gün arttırdığına dikkat çekti. Ünal, “Firmamız ihracat alanında Kırgızistan, Gürcistan, Romanya, Bulgaristan, Rusya gibi ülkelerle ticari ilişki içerisindedir” dedi.
Sinop haritalı logo
Türkiye’nin sakin ve doğası bozulmamış şehirlerinden biri olan Sinop’un haritasından esinlenerek marka logosunu hazırladıklarını anlatan Ünal, “Firmamız; ev botu (panduf bot) ürünlerini, Sinop OSB’de bulunan 5 bin metrekarelik arazi üzerinde bulunan fabrikamızda üretmektedir. İlda Tekstil ile Sinop’u ülke ve dünya pazarında marka şehir konumuna getirmeyi hedefliyoruz. Firmamız, hali hazırda aylık 25-30 bin adet olan üretim kapasitesini, her geçen gün çevresine kattığı yeni iş ortaklarını da ekleyerek düzenli olarak artırmakta ve modern teknolojisi, yüksek üretim kalitesi ve çevreye duyarlılığı ile sektördeki lider kuruluşlardan biri olma hedefiyle hız kesmeden yoluna devam etmektedir” dedi.
Kalite ön planda
Recep Ünal, Türk ekonomisinin lokomotifi olan tekstil sektöründe, uygulamış oluğu toplam kalite yönetimi politikası ile önde gelen İlda Tekstil’in müşteri memnuniyetini önde tutan felsefesiyle de kalite ve sürekliliğin bir simgesi haline geldiğini kaydetti. Gelişmiş teknolojilerin kullanımı, Ar-Ge ve inovasyon çalışmalarının önemine değinen Ünal, “Yeni ürünler ve uygulanan başarılı satış-pazarlama stratejilerinin sonucu, İlda Tekstil’in ülkemizin ve dünyanın dört bir yanına gerçekleştirdiği satışları da her geçen gün artmaktadır” diye konuştu.
Düzenli sanayi
İlda Tekstil Kurucusu Recep Ünal, OSB’lerin firmalar için sağladığı faydaya da dikkat çekti.  Güvenlik, altyapı, üstyapı ve yeşil alan imkânlarının OSB’ler açısından vazgeçilmez özellikler olduğunu dile getiren Ünal, “OSB’ler sanayileşmenin düzenli olduğu yerler olduğu için çevresel etkileri kontrol edilebilir seviyededir. Sanayileşmenin çevre ve insan sağlığına olumsuz etkileri çok daha düşük düzeydedir. OSB’lerdeki ortak kullanım ve sosyal alanlar, çalışanlara daha fazla imkânlar sunmaktadır. Firmalar ve çalışanları, yaşayan birer şehir haline gelen bu bölgelerde her türlü ihtiyacını karşılayabilme imkânı bulabilmektedir” dedi.
Strateji belirlenmeli
İlda Tekstil Kurucusu Recep Ünal, şunları söyledi:
“Tekstil sektöründe vizyon ve strateji eksikliği vardır. Bu nedenle, sektördeki birçok işletme gelecekte çalışmalarını hangi yöne çevireceği konusunda kararsızdır. Bu durum, tekstil sektörünü gelecekte sorunlarla karşı karşıya bırakacaktır. Strateji belirleme konusunda işletmelere devletin, ticaret ve sanayi odalarının, üniversitelerin, ihracatçı birliklerinin, ilgili sivil toplum kuruluşlarının yardımı ve katkısı gereklidir. Dünyadaki gelişmelere göre, izlenecek stratejiler tespit edilmeli, hedef ve stratejiler sektöre aktarılmalıdır.”

PİYASALARDA SON DURUM

 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

EN ÇOK KAZANANLAR

  EN ÇOK KAYBEDENLER

   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER

    BUGÜN 1000TL NE OLDU?

    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN