SAMSUNLU ŞAİR ve YAZARLARA PANDEMİ ENGELİ ! « Samsun Haber | Samsun Son Dakika Haberler

SAMSUNLU ŞAİR ve YAZARLARA PANDEMİ ENGELİ !

SAMSUNLU ŞAİR ve YAZARLARA PANDEMİ ENGELİ !

Samsun ve ilçelerinde ikâmet eden ço k sayıda şair ve yazar; ülkemizi ve tüm dünyayı ciddî biçimde tehdit eden ve binlerce insanın hayatını kaybettiği koronavirüs Kovid- 19 salgınından olumsuz etkilendi.

Pandemi döneminde okullar, sportif alanlar, maçlar, amatör spor kulüplerinin futbol ve diğer branşları, esnaflar ve çok sayıda kurum ve kuruluşun aktif çalışmalarına belirli yasaklar, kurallar ve tedbirler getirildi.

İşte bu gibi olumsuzlukların yaşandığı pandemi sürecinden etkilenenler arasında Samsunlu şair ve yazarlar da yer aldı.

Samsun’ da ikâmet eden Kültür Bakanlığı Halk Şairlerinden Ayşe Atlı Selen, Doğan Kan, Orhan Köker, Aşık Obalı ( Mustafa Bilir ), Aşık Yavuz ( Kenan Yavuzarslan ),  Hasan Akbaş, Alaeddin Dursun ve Ahmet Kafkas (Ondokuzmayıs ilçesi ), Birfani Mehmet Alan ( Bafra ) yine Bafralı şairlerden Oktay Zerrin, Nermin Eker ( Samsun ), İsa Kahraman ( Samsun ), Fama Hatun Esen ( Bafra ), İbrahim Ünlü ( Bafra ) , Recep Şen ( Bafra ) gibi çok sayıda şair ve yazar; şiir dinletilerini özlediklerini dile getirdiler.

Ayrıca; şairler ve yazarlar pandemi nedeniyle, şiir ve diğer türdeki eski ve yeni piyasaya çıkardıkları kitapları için imza günleri yapamadıklarını açıkladılar.

Samsunlu şair ve yazarlar; ülkemizin zor bir süreçten geçtiğini; bu olumsuz tablonun bir an önce olumlu bir şekilde seyretmesini ve halkımızın birlik, beraberlik ile ve pandemi tedbirlerine uyularak, bu üzücü durumdan bir an önce çıkılmasını, şiir dinltilerindeki o eski sevinç, mutluluk ve güzel hayecanın tekrar zirve yapmasını beklediklerini söylediler.

Habr : Oktay ZERRİN- Bafra