Perkütan yöntemi ile böbrek taşı ağrılarından kurtuldu « Samsun Haber | Samsun Son Dakika Haberler

Perkütan yöntemi ile böbrek taşı ağrılarından kurtuldu

 

Iraklı hasta perkütan ameliyatı oldu

 

 

Samsun Büyük Anadolu Hastaneleri Üroloji Uzmanı Op. Dr. Gürkan Özkan, 15 yıldır uyguladığı Perkütan Nefrolitotomi böbrekteki büyük ve komplex taşları ciltte 1 cm’lik bir kesiden çıkarıyor. Hasta için büyük kolaylık olan yöntem ile ertesi gün normal hayatına geri dönebiliyor.

 

Böbrek taşları, sorunlu kişiler için çok acı verici dayanılmaz ağrılara ve farklı sorunlara sebep olabilir. Böbrek taşı hastaları hayatları boyunca hiç görmedikleri kadar ağrılar çekmektedir. Bu ağrılar taşların boyutlarından dolayı bir çoğu kimselerde tedavi süreleri uzun olabilmektedir.

Kimi ameliyat korkusu, kimi ise yanlış bilgilendirmeden ötürü hayatları boyunca çektikleri bu ağrılardan kurtulabilme olanakları bulunuyor.

 

Irak’tan Samsun’a gelen 35 yaşındaki Ahmed Nameer Sasim, şiddetli böbrek ağrılarından dolayı Samsun Büyük Anadolu Hastaneleri’ne başvurdu.

 

Irak’ta doktora gittiğini fakat böbrek ağrılarına bir türlü çare bulmadığını belirten 35 yaşındaki Ahmed Nameer Sasim, ‘’Ameliyat olmadan önce durumum çok kötüydü, sürekli böbrek ağrılarım vardı. Irdak’ta doktora göründüm fakat ameliyatım riskli olabileceğini söylediler. Ameliyat yapamayacaklarını söylediler. Türkiye’de ve burada Samsun’da Gürkan Hocamızı öğrendim. Çevreme ve arkadaşlarımı hastalığımı anlattım ve Samsun’da Büyük Anadolu Hastanesi’nde ameliyat olabileceğimi ve tedavi olabileceğimi söylediler. Ve buraya başvurdum gayet benimle güzel ilgilendiler ve ameliyatımda gayet başarılı geçti. Hastanede çok kısa sürede taburcu oldum ve ameliyattan sonrada ağrılarım kalmadı. İlgilerinden dolayı Gürkan Hocamıza ve Büyük Anadolu Hastanesi’ne çok teşekkür ederim.’’

 

Yapılan tedavi hakkında bilgiler veren Samsun Büyük Anadolu Hastaneleri Üroloji Uzmanı Op.Dr. Gürkan Özkan, ‘’35 yaşındaki hastamızın sağ böbreğinde yaklaşık 2,5 cmlik taşı olduğu ve taşın böbrek içine gömük olması nedeniyle kendi memleketinde bu tedaviyi  yaptıramamış. Tavsiye üzerine bize geldiğinde teşhisi ve gerekli incelemeler sonucunda perkütan dediğimiz kapalı böbrek ameliyatına karar verdik. Yaklaşık 1 cm’lik kesiden hastamızın 2.5’lik taşını parçalara ayırarak temizledik. Hastamız bir hafta sonra kontrole geldiğinde herhangi bir şikayeti yoktu. Ameliyat olduğu bile belli olmuyordu. Ve hastamızı sağlıklı bir şekilde memleketine gönderdik.’’diyerek sözlerine son verdi.

Perkütan yöntemi ile böbrek taşı ağrılarından kurtuldu

Perkütan yöntemi ile böbrek taşı ağrılarından kurtuldu   Iraklı hasta perkütan ameliyatı oldu     Samsun Büyük Anadolu Hastaneleri Üroloji Uzmanı Op. Dr. Gürkan Özkan, 15 yıldır uyguladığı Perkütan Nefrolitotomi böbrekteki büyük ve komplex taşları ciltte 1 cm’lik bir kesiden çıkarıyor. Hasta için büyük kolaylık olan yöntem ile ertesi gün normal hayatına geri dönebiliyor.   […]