“KOBİ’ler için Yeşil Dönüşüm Projesi”nin dördüncü etkinliği Samsun’da yapıldı « Samsun Haber | Samsun Son Dakika Haberler

SON DAKİKA

Sanem Oktar’dan Samsun Ziyareti..

GÜNDEM, SAMSUN HABERLERİ, SİYASET

Tekkeköy Kırsalı Beyaza Büründü

GÜNDEM, SAMSUN HABERLERİ

“KOBİ’ler için Yeşil Dönüşüm Projesi”nin dördüncü etkinliği Samsun’da yapıldı

Bu haber 26 Mayıs 2022 - 10:40 'de eklendi ve kez görüntülendi.

 

“KOBİ’ler için Yeşil Dönüşüm Projesi”nin dördüncü etkinliği Samsun’da yapıldı

 

“YEŞİL DÖNÜŞÜMDE ANADOLU’NUN

ETKİSİ VE GÜCÜ YÜKSEK OLACAK”

 

TÜRKONFED ve Konrad-Adenauer-Stiftung iş birliği, Akbank’ın desteğiyle Anadolu’daki iş insanlarının yeşil dönüşüm konusundaki farkındalığını artırma hedefiyle hayata geçirilen “KOBİ’ler için Yeşil Dönüşüm Projesi”, Samsun’da düzenlenen etkinlikle devam etti. ORKASİFED ev sahipliğinde, iş insanları ve uzmanların katılımıyla gerçekleşen etkinlikte, yeşil dönüşümünün gerçekleşmesinde Anadolu’nun gücüne dikkat çekildi.

 

26 Mayıs 2022 / Samsun – Türkiye’nin en kapsayıcı bağımsız ve gönüllü iş dünyası örgütü Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED), 120’yi aşkın ülkede faaliyetlerini sürdüren Konrad-Adenauer-Stiftung (KAS) iş birliği ve Akbank’ın desteğiyle Şubat ayında başlatılan “KOBİ’ler için Yeşil Dönüşüm Projesi”nin dördüncü etkinliği Samsun’da düzenlendi. Orta Karadeniz Sanayi ve İş Dünyası Federasyonu (ORKASİFED) ev sahipliğinde yapılan etkinlikte, yeşil dönüşümün iş dünyası için önemi ve kurumların Avrupa Yeşil Mutabakatı (AYM) kapsamındaki dönüşüme adaptasyonu ele alındı.

 

Onur Ünlü: “AYM kapsamında şekillenen yeni bir dönem başlıyor”

 

Anadolu’nun ortak aklının sürdürülebilir kalkınmada itici güç olduğuna inandıklarını anlatan TÜRKONFED Yönetim Kurulu Üyesi ve Yeşil Dönüşüm Komisyonu Başkanı Onur Ünlü, “Yerelin ve bölgelerimizin potansiyelini fırsata dönüştürmek için Anadolu’nun ortak birikimini, gücünü ve sesini, hep birlikte, ülkemizin dört bir yanına yansıtmanın yoğun gayreti içindeyiz” dedi. Tüm dünyada yeni bir ekonomik dönüşüm yaşandığına ve bu dönüşümle ham maddeden iş süreçlerine, üretimden nihai tüketiciye uzanan “insan-çevre” odaklı, “yeşil ve dijital” bir eko-sistemin kurallarının yazıldığına dikkat çeken Ünlü şunları söyledi; “TÜRKONFED olarak yeni vizyonumuzda, tüm dünya için büyük önem arz eden bu değişim dönemini “Dijital-Yeşil ve Toplumsal Dönüşüm” eksenli 3D olarak tanımlıyoruz. Zihinsel bir değişimi zorunlu kılan üçüz dönüşüm çağında, ülke olarak en büyük potansiyelimiz de Anadolu’da yatıyor. Bizim için oldukça kritik olan, risklerin ve belirsizliklerin üstesinden güç birliğiyle geleceğimize inandığımız bu dönemde, bizler dönüşüm stratejilerimizin izini sürerek hazırlıklı olmalı; gerçekçi kriz senaryoları karşısında kamu, yerel yönetimler, özel sektör ve STK’ların da işin içinde olduğu, kapsayıcı ve katılımcı iş birliği süreçleri oluşturmalıyız.”

PİYASALARDA SON DURUM

 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

EN ÇOK KAZANANLAR

  EN ÇOK KAYBEDENLER

   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER

    BUGÜN 1000TL NE OLDU?

    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN