Bafra Mevlanaspor U 16 Futbolcuları Yılport samsunspor’da « Samsun Haber | Samsun Son Dakika Haberler

SON DAKİKA

Bafra Mevlanaspor U 16 Futbolcuları Yılport samsunspor’da

Bafra Mevlanaspor U 16 Futbolcuları Yılport samsunspor’da

Bafra Mevlana Spor Kulübü, başarılarının meyvelerini teker teker alıyor. Daha önce 2007 doğumlu Yunus Emre Divan’ı Samsunspor’a transfer eden U 16 takımından; 2006 doğumlu Kürşat’I Samsun Büyükşehir Belediyespor’a gönderen Bafra Mevlana Spor Kulübü; şimdi de 2006 doğumlu kalecisi Ahmet Büyükbektaş’ı  Samsunspor, Deneme Kampı’na gönderdi.

Genç kalecinin beğenilmesi durumunda, Samsunspor’a transfer olacağı belirtildi. Bafra Mevlanspor Kulübü yetkililerinden, Başkan Yardımcısı Arif Öztürk konuyla ilgili şu açıklamalarda bulundu:

” Bafra Mevlana Spor Kulübü kurulduğu günden bu yana; sportif alanlarda gösterdiği başarıyı çocuklarımıza ve gençlerimize öncülük yaparak, hem Bafra’yı hem de kendilerini temsil etmek amacıyla; farklı kulüplerle irtibatlarımız devam ediyor.

Genç çocuklarımızın bu transferleri yaparken, eğitimleri de şüphesiz ki çok önemli olup, kazandıkları bölgelerdeki takımlarla irtibat kurarak hem okumalarını hem de futbol oynamalarını imkanlarını sağlamaya çalışıyoruz.

Bayramdan sonra başlayacak olan Yaz Okulu’muzda; bu sene daha çok çocuğa hizmet vermek, daha çok gencimizi sporla buluşturmak istiyoruz. Elbette ki kulüp başkanımız ve Mevlana mahallesi Muhtarımız sayın Servet Şengül, Başkan Yardımcılarımızdan Oğuz Cantürk, Şaban Yurduseven ve Şenol Dursun, Özer Akyıldız; bu konuyla alakalı bizlere gerekli destekleri ve gerekli imkanları vermeye çalışıyorlar.

Kulübümüz ve Yönetim Kurulu adına, yönetici arkadaşlara sizin aracılığınıza teşekkür ediyorum.  Mevlana Spor kulübü 2021-2022 Sezonu’nda toplamda 60 tane maç oynayarak Bafra’da en çok maç yapan kulüp olmuştur.

Bunun maddi ve manevi bakımdan bize destek olan başta Bafra Belediyemiz ve Belediye Başkanımız Sayın Hamit Kılıç ve Sayın Spor Müdürümüz Yusuf Danışmaz bey’e ve yönetici arkadaşlara çok çok teşekkür ediyorum.

Bu imkanları bize sağladıkları için gerek manevi gerek maddi olarak hep yanımızda oldular. Güzel yapılan her şeyi takdir ettiler ve etmeye de devam ediyorlar.

Bu konuyla alakalı, gelecekgünlerde bir Basın açıklaması yapacağım.”

Haber: Oktay ZERRİN- Bafra