YILPORT SAMSUNSPOR SÜPER LİGE YAKIŞIR ! « Samsun Haber | Samsun Son Dakika Haberler

YILPORT SAMSUNSPOR SÜPER LİGE YAKIŞIR !

YILPORT SAMSUNSPOR SÜPER LİGE YAKIŞIR !

Arkadaş; o ne güzel bir oyundu ki, ilk yarısı her ne kadar golsüz bitse de; sahada özledğimiz bir takım vardı ! Sahada; soldan yandan, köşeden; inanç ve azimle; hırs ve özveriyle şaha kalkmış bir Samsunspor izledik ve gurur duyduk.

Doğrusu ilk haftai İzmir deplasmanında aldığımız Altay beraberliği ve 1 puan sonrası, aklımızda acabalar, belkiler oluşmuştu ama evimizdeki Ümranyespor maçı, bizim tüm bu acaba ve belkilerimizi sıfırladı ve olumlu izlenimler, güzel beğeniler bıraktı.

İlk yarıda Yılport Samsunsor; Ümraniyespor’ dan sayı olarak daha  çok gol pozisyonu buldu fakat bir türlü topu fielerle buluşturamadık. Maçın ikinci yarısında; Yılport Samsunspor’ dan; kelimenin tam anlamıya, adeta bir futbol resitali izledik desem mübalağa olmaz!

Kalede devleşen bir Nurullah; dinamik Kerem Can, hırslı Muhsin, mücadeleci ve 80. dakikada takımının 2. golünü penaltıdan atan Gökhan Alsan, yeni transferlerimizden özverili Savicevic, defansın sigortası ve beyni Plumain, istekli ve hücumu düşünen Burak Çalık, takımın adeta beyni, büyülü ayak ve bir futbol cambazı, top taşıyıcı ve 54. dakikada attığı golle ” Samsunspor, ben buradayım ” diyen ve alkışları hakeden usta ayak Tomane, yine defansın bel kemiği, mücadlci ve dikkatli Kevin Boli, Yalçın, yüz defa seyretsek de zevkine doyamayacağımız, rövaşata ustası ve nefis golle, 90+ 5 ‘ te Yılport Samsunspor’ un 3. golünü kaydeden Enes İslam İlkin güzel oyunlarıyla bu haklı ve farklı galibiyetin temsilcileri oldular.

Ayrıca 2. yarıda oyuna giren Ahmethan, Oğuz, Guido; kısacas tüm Samsunsporlu oyuncular, alkışı haketti. Oyuna son dakikalarda giren İlyas ise topla fazla buluşmadı ancak o da tabi ki iyi bir oyuncumuz.

Elbette ki bu başarının mimarlarından Teknik Direktör Ertuğrul Sağlam, yönetim, kulüp başkanı Yüksel Yıldırım ve korona ve pandemi nedeniyle sahaya alınmayan fakat stad çevresinde takımlarını yalnız bırakmayan vefalı taraftarları ne kadar alkışlasak az gelir !

SüperLig yolunda; şimdiden 2 puan eksiği; 6 puanlı Keçiören’ in hemen peşinden 4 puanla adım adım zirveye koşan,Süper Lig’ e koşan bir Yılport Samsunspor ile gurur duyacağmız daha çok maçlar ve güzel sonuçlar olacaktır inşallah.

Bu istek ve temenilerle; Samsunsor’ umuzu yürekten kutluyor, Süper Lig yolunda başarılar diliyoruz.

Oktay ZERRİN