YEREL SEÇİMLERE RAMAK KALA…. « Samsun Haber | Samsun Son Dakika Haberler

SON DAKİKA

YEREL SEÇİMLERE RAMAK KALA….

YEREL SEÇİMLERE RAMAK KALA

 

Türkiye genelin de olduğu gibi Samsun ve ilçelerin de Yerel seçim aday adayları yavaş yavaşta olsa belirlenmeye başladı. 

2019 Mart yerel seçimlerinin  çok çetin geçeceği nettir.Bu çerçeve de partiler ADAY belirleme çalışmalarına hız vermiş olup vatandaşın seçebileceği adayları karşılarına çıkarmak için yoğun bir mesai harcamaktadırlar.

 Samsun da Kim neyi yaptı neyi yapamadı karne önüne gelince herkes gibi bizler de göreceğiz çok değil az kaldı Vatandaşa hizmet edenler mi yoksa park bahçe vs ile uğraşanlar fiyakalı araçlarda gezenler halkın içerisine karışmayanlar vurdum duymazlıkla gününü gün edenler  istediği yere açılışa katılanlar istemediği yere asla gitmeyenler uzak değil artık çok yakın bekleyip hep birlikte göreceğiz.

GELELİM ADAY ADAYLARA

 

Samsun Merkez Büyük Şehir de mevcut Başkan ZİHNİ YILMAZ Başkanlık makamına oturdu oturalı sevecen ılımlı ve olumlu yapısı ile halkın sevgisini şimdi den kazandı ve  kısa sürede de olsa yapmış olduğu çalışmalar kamuoyunda ilgi uyandar dı en önemli yapısı  Bütün Samsunlu vatandaşlar la ayırım yapmadan kurmuş olduğu diyalog ile takdir toplamaya devam etmektedir.

Sürpriz olmaz ise 2019 Mart Yerel seçimlerin de SAMSUN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ BAŞKANLIĞI ADAYI GİBİ.

 

Gelelim ilçe belediye başkanlıklarına Merkez de bulunan İLKADIM,CANİK,TEKKEKÖY ATAKUM Mevcut Belediye Başkanları devam eder mi veya Merkez tarafından tekrar aday gösterirler mi bekleyip yine  hep birlikte  göreceğiz.

Her halde onlarda geçmiş yılların hesabını şimdiden yapmaya başlamışlardır.

Cumhurbaşkanımız ne diyor geçmiş seçim dönemin de vatandaşa vaat de bulunan projelerini hayata geçiremeyenler le asla beraber olmayacağız çok süper ve yerin de bir tespit yok öyle yağma çalışacaksın üreteceksin geliştireceksin ve partili partisiz her kese eşit aynı mesafede olacaksın olacaksın ki hak edesin  bu durum da hiç kimsenin yeri asla garanti değil.

 

 

Özelikle Çarşamba,Terme,

Salıpazarı,Havza,Vezirköprü,Kavak Alaçam,Bafra Belediye Başkanlıkları için  MERKEZ DE OLDUĞU GİBİ çok zor bir imtihan kendilerini beklemektedir.

 

Elbette akıbetlerini  zaman gösterecektir.Fakat görünen köy kılavuz istemez misali pekte durumları iyi gözükmemektedir.

 

Sayın,Cumhurbaşkanımız her zaman özellikle Belediye Başkanlarına devamlı olarak Halkın içerisine girin makam araçlarınız dan inin vatandaşla birlikte olun partili partisiz kim olursa olsun ziyaret edin kucaklayın  beraber olun  çağrısı bu anlamlı ve insanlık üstü duyguyu kimler yapıyor veya kimler yapmıyor Merkezin olduğu gibi vatandaşlar  tarafından da yakından takip edilmektedir.

 

2019 Mart Yerel Seçimlerin de hep birlikte kimler sınıfı geçti kimler sınıfta kaldı kimler aday olarak çıktı  kimler aday olamadı süreci birlikte takip edeceğiz.

 

Ama görünen o ki Samsun da mevcut belediye başkanlarının çoğu sınıfta kalmıştır.

Sadece park bahçe yol işleri ile bu işin olmayacağını onlarda anladılar ama atı olan üsküdar’ı geçti 

 

Özellikle Belediye Başkanı  Aday belirleme çalışmaları merkezin yapacağı KAMUOYU yoklamalarının Samsun daki odalarla değil işin aslı olan direk vatandaşlarla bire bir yapması doğruyu ve gerçeği bulması açısından KAÇINILMAZ olması gerekmektedir.

 

İsmet AKTAŞ

bizimsamsun.net