‘YENİ SİSTEM TÜRKİYE’Yİ İLERİ TAŞIYACAK’ « Samsun Haber | Samsun Son Dakika Haberler

SON DAKİKA

‘YENİ SİSTEM TÜRKİYE’Yİ İLERİ TAŞIYACAK’

‘USTA’DAN GÜLSAN SANAYİ SİTESİ’NE ÇIKARMA’

24 Haziran seçimlerine az bir süre kala, seçim çalışmalarını hızlandıran Erhan Usta, Gülsan Sanayi Sitesine esnaf ziyaretinde bulundu. Esnaf ziyareti öncesi Gülsan Sanayi Sitesi Madeni Sanatkarlar Odası Başkanı Eyüp Aydın ve Mobilyacılar, Marongozcular esnafları derneği başkanı Cengiz Gürtan’a ziyarette bulundu.

‘USTA’YA BÜYÜK İLGİ’

Gülsan Sanayi Sitesi esnafının yanında olduğunu her seferinde dile getiren ve Gülsan Sanayisinin yıkımıyla ilgili konuyu TBMM’ye taşımasının ardından Erhan Usta, esnaf ziyareti sırasında vatandaşlar ve sanayi çalışanları tarafından büyük ilgi ve sevinçle karşılandı. Milletvekili seçimlerinde sanayi esnafından tam destek bekleyen Usta, “Biz her zaman sizin yanınızda olduk olmaya da devam edeceğiz, sizde bizi 24 Haziran seçimlerinde meclise güçlü bir şekilde gönderirseniz sizlerin sıkıntılarını daha kolay çözeceğimizden şüpheniz olmasın” dedi.

Akşam saatlerine kadar sanayi esnaf ziyaretini sürdüren Erhan Usta, daha sonra Kavak Karacalar Köyü Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğine ziyarette bulundu.

 

‘YENİ SİSTEM TÜRKİYE’Yİ İLERİ TAŞIYACAK’

24 Haziran seçimleri için bilgi veren Erhan Usta “24 Haziran seçimlerinden sonra geçeceğimiz sistem iyi uygulandığı taktirde, Türkiye’nin önünü açacaktır. 24 Haziran seçimleri Cumhurbaşkanı ve milletvekillerinin ayrı oylandığı bir seçim olacak. Bu yüzden mecliste dengeli bir dağılım olduğu takdirde meclis denetim işlevini daha rahat uygulayacak. Dolayısıyla hükümetler hataya düştüğünde meclis onu denetim göreviyle uyarma imkanına sahip olacak. Bu da hükümetin ve meclisin atacağı adımlarda beraber hareket etmesini sağlayacak.” diye konuştu.