YENİ BAŞKAN ATASOY İLK ZİYARETİNİ BAŞKAN DEMİRTAŞ’A YAPTI. « Samsun Haber | Samsun Son Dakika Haberler

YENİ BAŞKAN ATASOY İLK ZİYARETİNİ BAŞKAN DEMİRTAŞ’A YAPTI.

YENİ BAŞKAN ATASOY İLK ZİYARETİNİ BAŞKAN DEMİRTAŞ’A YAPTI.

İlkadım Gençlik Meclisi Kent Konseyi’nin  19 Kasım Salı günün  yapılan seçimlerinden sonra başkanlığa seçilen Bilgehan Yahya Atasoy ve yürütme kurulu üyeleri göreve başlamaları dolayısıyla ilk ziyaretlerini İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş’ı ziyaret ederek gerçekleştirdi.

İlkadım Belediyesi Gençlik Meclisi Kent Konseyi Başkanı Bilgehan Yahya Atasoy ve yürütme kurulu üyeleri İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş’ı makamında ziyaret etti. Kent konseyinin yeni seçilen başkan ve yürütme kurulu üyelerinin ziyaretinden oldukça memnun olduğunu dile getiren Başkan Demirtaş, kent konseyinin çalışmalarına, ürettikleri projelere her zaman destek olacaklarını ifade etti.

Kent Konseyleri kentin dinamiklerini harekete geçirir

İlkadım Gençlik Meclisi  Kent Konseyi Başkanı Bilgehan Yahya Atasoy ve yürütme kurulu üyelerinin ziyaretinden oldukça memnun olduğunu söyleyerek konuşmasına başlayan Başkan Demirtaş; “ Yeni dönem kent konseyi başkanımızı ve yürütme kurulu üyelerimizi öncelikle kutluyorum. Kendilerine görevlerinde başarılar diliyorum. Kent konseyleri bulunduğu yerlerde önemli bir işleve sahiptir. Kent konseylerinin kurulma amacı kentin dinamiklerini harekete geçirmek ve kenti birçok yönden geliştirmektir. El birliğiyle kenti yönetmenin en demokratik yollarından biri de kent konseylerini harekete geçirmektir. İlkadım halkına önemli ölçüde yarar sağlayacağı inancı içerisindeyim. Bu hususta Gençlik Meclisi Kent Konseyi ilçemizde önemli çalışmalara imza atacaktır” dedi.

‘’Ortak akıl ile çalışmalarımıza yön vereceğiz’’

Bağımsızlık mücadelesinin başlatıldığı, kurtuluş meşalesinin yakıldığı, ilk adımın atıldığı, Samsunumuzun göz bebeği İlkadım ilçemizde oluşturulan İlkadım Kent Konseyi Gençlik Meclisi Başkanı olarak kentin geleceğini adına güzel işler yapmak yolunda her türlü birlikteliği sağlayacaklarına Başkan Demirtaş’a anlatan  İlkadım Belediyesi Gençlik Meclis Kent Konseyi Başkanı Bilgehan Yahya Atasoy; Daha yaşanabilir bir İlkadım için, bugünden geleceğe rahat, planlı, güvenli, bir ortamda yaşamamız için halkımızla birlikte ortak akıl yürüterek çalışmalarımıza yön vereceğiz. Bu görev anlayışıyla başladığımız İlkadım  Kent Konseyi çalışmalarında tüm sivil toplum kuruluşları gibi İlkadım Belediyesi’nin bizlerle birlikte yer alması çalışmalarımızın daha etkin yürütülmesinde etkili olacaktır” dedi.