YEDAŞ’tan Salıpazarı’na Yatırım « Samsun Haber | Samsun Son Dakika Haberler

Murat Değirmenci’den Basın ve Üniversite İşbirliği İle Yenilikçi İstihdam Projesi

EĞİTİM, EKONOMİ, GÜNDEM, KÜLTÜR SANAT, SİYASET, TEKNOLOJİ

YEDAŞ’tan Salıpazarı’na Yatırım

Bu haber 30 Temmuz 2018 - 9:35 'de eklendi ve kez görüntülendi.

YEDAŞ’tan Salıpazarı’na Yatırım

2011 yılında yaşanan özelleştirmeden bu güne kaynak noktasından başlayarak kırsala doğru uzanan şebeke güçlendirme faaliyetleri yürüten YEDAŞ, Samsun Salıpazarı ilçesinde 2011 – 2017 yılları arasında 16 Milyon TL değerinde yatırım yaptı.
Salıpazarı’nda Yeni Trafo Merkezleri ve Aydınlatma Tesisleri İnşa Ediliyor
40.000 km2 alanda en uzak noktadaki tek bir tüketiciye de şehirde yaşayan tüketici ile aynı kalite ve süreklilikte elektrik dağıtım hizmeti sunmayı hedefleyen YEDAŞ, Samsun Salıpazarı İlçesi’nde yeni tesis ihtiyacı olduğunu gözlemledi. Sahadan aldığı veriler ve tüketici talepleri doğrultusunda 2011 yılından bu yana ilçeye değer katacak ve tüketici memnuniyeti yaratacak yatırımlar gerçekleştirdi.
Bu kapsamda nüfus yoğunluğu artan ve mevcut trafolara uzak bölgelere ek trafolar inşa ederek voltaj düşüklüklerini önlüyor. Asayiş, trafik, can ve mal güvenliğini artırmak amacıyla aydınlatma tesisleri inşa ediyor. Coğrafi nedenlerle ulaşımı zor, arazi içerisinden geçen dağıtım hatlarını daha hızlı müdahale edilecek şekilde düzenlemeye yönelik çalışmalar yapıyor. Emniyet mesafesi ihlali veya havai hatların üst sınırını aşan enerji yükü ile ilgili iyileştirici faaliyetlerde bulunuyor.
İlçede yeni tesis inşa ederek güç artırımı yapmakla birlikte 2017 yılından bu güne kadar 26 adet dağıtım trafosu ve kutusu; 130 km Alçak Gerilim (AG) hattı, 162 km Enerji Nakil Hattı (ENH); 13 adet Kesici Ölçü Kabini ve Dağıtım Merkezi bakımı gerçekleştirdi.  Tedarik süre ve kalitesini geliştirmek amacıyla bakım çalışmalarına devam ediliyor.
Fındık Zamanı Tüketicinin Elektrik Enerjisi Sürekli, Hayatı Aydınlık
Salıpazarı Yukarı Kestanepınar Muhtarı Faruk Minuz, “YEDAŞ’ın mahallemize yaptığı yatırımlar sayesinde vatandaşımız daha kaliteli ve sürekli elektrik hizmeti alıyor. Köyümüzdeki elektrik dağıtım hatları 30 -40 yıl önce tesis edilmiş. O dönemde hem daha az elektrik tüketimine göre yapılmış hem de zamanla ekonomik ömrünü doldurmuş durumdaydı. Bu nedenle yoğun elektrik tüketiminin olduğu fındık toplama döneminde voltaj düşüklüğü yaşanmaya başladı. YEDAŞ yetkilileri taleplerimizi yerinde inceleyerek ihtiyacı karşılamaya yönelik projeyi hazırladılar ve şebeke yenileme çalışmalarına başladılar. Gelecekte doğabilecek ihtiyaçları karşılayacak nitelikte kalıcı ve müşteri memnuniyeti odaklı hizmetlerinden dolayı başta YEDAŞ Genel Müdürü Akın Şahin’e ve projeden emeği geçen tüm çalışanlara teşekkür ederiz” dedi.

PİYASALARDA SON DURUM

 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

EN ÇOK KAZANANLAR

  EN ÇOK KAYBEDENLER

   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER

    BUGÜN 1000TL NE OLDU?

    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN