YEDAŞ Yatırımları ile Bölgeyi Geleceğe Hazırlıyor « Samsun Haber | Samsun Son Dakika Haberler

YEDAŞ Yatırımları ile Bölgeyi Geleceğe Hazırlıyor

Bu haber 11 Temmuz 2018 - 11:54 'de eklendi ve kez görüntülendi.

YEDAŞ Yatırımları ile Bölgeyi Geleceğe Hazırlıyor

 

2011 yılında yapılan özelleştirmeden bu yana Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, TEDAŞ, EPDK, TEİAŞ ile koordinasyon halinde çalışarak dağıtım şebekesi ve otomasyon yatırımları yapan YEDAŞ, planlama ve tesis sürecinde bölgenin gelişimini ve değişen ihtiyaçlarını da dikkate alıyor. Bu kapsamda Samsun’un gelişmekte olan bölgelerinden Toybelen’e 5 Milyon TL değerinde yatırım yaptı.

 

YEDAŞ, İlgili Kurumlarla İşbirliği Yaparak Gelişen Bölgelerin İhtiyacını Karşılayacak Yatırımlar Yapıyor

 

YEDAŞ, 5 ilde 3 milyondan fazla tüketiciye elektrik dağıtım hizmeti sunuyor. Gelişen teknoloji ile birlikte modern dünyada insanların en temel ihtiyaçlardan birisi haline gelen elektrik enerjisi de tüketiciye, üretim, iletim ve dağıtım aşamalarından sonra ulaşıyor. Birbirine bir zincirin halkası gibi bağlı olan bu sürecin sürekli ve kaliteli bir şekilde yürütülmesi için ilgili kurum ve kuruluşların koordinasyon ve işbirliği içinde çalışması gerekiyor. Üretim, iletim, dağıtım sistemlerinden birinde yaşanan olağanüstü değişiklik elektrik enerjisi arzı sürekliliği ve kalitesini etkiliyor.

Alt yapısında düzenli iyileştirme ve geliştirmeler yapan YEDAŞ, İlkadım İlçesi Toybelen Mahallesi’nin ihtiyaç ve dinamiklerini değerlendirerek 2015 – 2017 yılları arasında 5 Milyon TL değerinde yatırım hayata geçirdi. Bölgenin enerji arzını karşılamak amacıyla enerji nakil hatları ve dağıtım şebekesini, yeraltına alarak modern bir yapıya kavuşturdu. Dağıtım binaları ve trafoları yenileyerek enerji talebinin artması durumunda gerek duyulacak elektrik dağıtım alt yapısını hazırladı. Önümüzdeki dönemde Toybelen’de kurulması planlanan sanayi sitesi için elektrik sistemleri, yeterli ve kapasiteyi karşılayacak duruma getirildi.  Her geçen gün gelişen Atakum İlçesi’ne hizmet veren trafo merkezinde de kapasiteyi artırmak amacıyla çalışmalar yapıyor. Yatırımlarını artırarak en yüksek kalite ve süreklilikte hizmet sunmayı hedefliyor.

 

Bakım ve Yatırım Kapsamında Yapılan Planlı Kesintiler İletişim Kanallarından Duyuruluyor

 

YEDAŞ, dağıtım şebekesini, yenilemek ve iyileştirmek için bakım onarım; geliştirmek için tesis yatırım çalışmaları yapıyor. Bu kapsamda yürütülen faaliyetler sırasında mevzuatlara uygun olarak planlı kesintiler gerçekleştiriyor. Tüketici Hizmetleri ve Çözüm Merkezi, planlı elektrik kesintileri hakkında 9 farklı iletişim kanalı üzerinden kamuoyuna bilgi veriyor. Ayrıca www.yesilirmakedas.com web sitesi üzerinden 48 saat öncesinde yayınlanıyor. Elektrik üretim, iletim, dağıtım sürecinde hava koşulları veya farklı sebeplerle meydana gelen kesintiler hakkında da kısa süre içinde 186 Çağrı Merkezi, web sitesi, sosyal medya hesapları üzerinden duyurular yapıyor.

 

 

 

PİYASALARDA SON DURUM

 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

EN ÇOK KAZANANLAR

  EN ÇOK KAYBEDENLER

   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER

    BUGÜN 1000TL NE OLDU?

    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN