YEDAŞ Çalışanlarından Kızılay’a Kan bağışı « Samsun Haber | Samsun Son Dakika Haberler

YEDAŞ Çalışanlarından Kızılay’a Kan bağışı

Yaklaşık 3 milyon kullanıcıya elektrik dağıtım hizmeti sunan YEDAŞ, sosyal sorumluluk projeleri ile toplumsal fayda sağlamaya da özen gösteriyor. Kızılay Samsun Kan Bağışı Merkezi ile gerçekleştirdiği etkinlikte, çalışanlarıyla kan ve kök hücre bağışında bulundur.
YEDAŞ Çalışanlarıyla Hayatın Her Alanında Fayda Sağlıyor
YEDAŞ, elektrik dağıtım ve şebeke yönetim faaliyetlerini yürüttüğü bölgede sosyal, ekonomik, kültürel ve çevresel alanda da fayda oluşturacak çalışmalar gerçekleştiriyor. Bu kapsamda Genel Müdürlük binasında gerçekleştirilen kan ve kök hücre bağışı kampanyasına çok sayıda YEDAŞ çalışanı katıldı. Kan, sağlık bir yaşamın en temel gereksinimi. Toplumda her gün binlerce insan, hastalığının tedavisi, hayata tutunmak için kana ihtiyaç duyuyor. YEDAŞ çalışanları da bu ihtiyacın karşılanmasına yardımcı olmak amacıyla kan ve kök hücre bağışladılar. Her bir bağışçı 10 dakikada verdiği kan ile bir kişinin daha hayata tutunmasına yardımcı oldu.
Bağış Kampanyası ile Umutlara Işık Olduysak Ne Mutlu
YEDAŞ Genel Müdürü Akın Şahin, “Tüketicilere sürekli ve kaliteli elektrik hizmeti sunmak için faaliyetlerimizi sürdürürken toplumsal sorumluluklarımızı da yerine getirmeye çalışıyoruz. Sağlıklı ve güvenli yaşam, hayatın her anında bizler için çok önemli. Bağış kampanyası ile kan ve kök hücre bekleyen hastalarımızın umutlarına ışık olabilirsek çok mutlu oluruz” dedi.
Türk Kızılayı Samsun Kan Bağışı Merkezi Şube Başkanı Dr. Habip Demirel, “Ülkemizde hastalıklardan kurtulmak, sağlığına kavuşmak için kan ve kök hücre bekleyen çok sayıda hasta ve ailesi var. Herkesi bu konuda daha duyarlı davranmaya davet ediyoruz. Ayrıca kan vermek, sağlıklı bir insanın kan hücrelerinin yenilenmesi için de faydalı bir durum. YEDAŞ çalışanlarına kan ve kök hücre bağışına göstermiş oldukları ilgiden dolayı teşekkür ediyoruz” dedi.

YEDAŞ Çalışanlarından Kızılay’a Kan bağışı

YEDAŞ Çalışanlarından Kızılay’a Kan bağışı Yaklaşık 3 milyon kullanıcıya elektrik dağıtım hizmeti sunan YEDAŞ, sosyal sorumluluk projeleri ile toplumsal fayda sağlamaya da özen gösteriyor. Kızılay Samsun Kan Bağışı Merkezi ile gerçekleştirdiği etkinlikte, çalışanlarıyla kan ve kök hücre bağışında bulundur. YEDAŞ Çalışanlarıyla Hayatın Her Alanında Fayda Sağlıyor YEDAŞ, elektrik dağıtım ve şebeke yönetim faaliyetlerini yürüttüğü bölgede […]