Yardımlarımız Devam Edecek « Samsun Haber | Samsun Son Dakika Haberler

Kızılırmak Deltası’nda Bahar Güzelliği

EĞİTİM, FOTO GALERİ, GÜNDEM, KÜLTÜR SANAT, SİYASET

Atakum’da zafer coşkusu

EĞİTİM, GÜNDEM, KÜLTÜR SANAT, MAGAZİN, SİYASET

Yardımlarımız Devam Edecek

Samsun Büyükşehir’den Deprem Bölgesine Destek

Samsun Büyükşehir Belediyesi, Elazığ ve Malatya’da meydana gelen depremin ardından bölgeye 2 tır yardım gönderdi.

Samsun Büyükşehir'den Deprem Bölgesine Destek

Samsun Büyükşehir Belediyesi Elazığ ve Malatya’yı vuran 6.8 büyüklüğündeki depremin ardından yardım kampanyası başlattı. AFAD ile yapılan görüşmeler sonrasında kuru bakliyat, su ve ihtiyaç malzemelerin bulunduğu 2 tır deprem bölgesindeki vatandaşlarının yarasını sarmak için yola çıktı.
Yardımlarımız Devam Edecek
AFAD, Kızılay, Belediyeler Birliği, bakanlıklar ve diğer kamu kurumlarıyla sürekli irtibat halinde olan ve tırlar yüklenirken ekiplerden bilgi, alan Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, “Tırlar doldukça biz göndermeye devam edeceğiz. Tüm çalışan arkadaşlara, teşkilatlara, ilçe belediyelerine çok teşekkür ediyorum. Elazığ ve Malatya’daki kardeşlerimizin acılarını hafifletmek yaralarını sarma noktasında biz de katkı vermek için faaliyetlerimiz devam edecek. Ben Malatya ve Elazığ belediye başkanlarımızı bizzat aradım. İhtiyaç olması halinde burada hazırlıklarımız tamamdı. Ama yeterli sayıda ekip olduğu için biz ekiplerimizi hazırda beklettik. Onların isteği ve bilgisi dahilinde kuru gıda ve ihtiyaç malzemesi noktasında destek vermek için tırlarımız direk AFAD’a teslim edilmek üzere yola çıktı” dedi.
Duygulandıran Mektup
Belediye binasına getirilen yardım paketlerinin içerisinde çıkan notun önemine değinen Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, “Göktürk yavrumuzun yazdığı mektup bizi çok duygulandırdı. Kendi mont ve kazağını deprem bölgesinde üşüdüğünü düşündüğü çocuklara göndermesi birbirimize ne kadar bağlı bir millet olduğumuzu bir kez daha göstermiştir”
Büyükşehir Belediyesi Çözüm Merkezi’nin pazar günü de açık olduğunun altını çizen Başkan Demir,” Vatandaşlarımızdan gelecek yardımlar için çözüm merkezi’miz gece 24:00’de kadar açık kalacaktır” diye konuştu.