YAPIMI TAMAMLANAN MERDİVEN HİZMETE AÇILDI « Samsun Haber | Samsun Son Dakika Haberler

Murat Değirmenci’den Basın ve Üniversite İşbirliği İle Yenilikçi İstihdam Projesi

EĞİTİM, EKONOMİ, GÜNDEM, KÜLTÜR SANAT, SİYASET, TEKNOLOJİ

YAPIMI TAMAMLANAN MERDİVEN HİZMETE AÇILDI

YAPIMI TAMAMLANAN MERDİVEN HİZMETE AÇILDI

Giresun Belediyesi şehir genelinde yapımı tamamlanan yeni merdivenleri vatandaşların hizmetine açmaya devam ediyor.

Gedikkaya Mahallesi Romancı Güzide Sokak’ta yapımı tamamlanan merdiven çalışmalarını Belediye Başkanı Kerim Aksu ve Başkan Yardımcısı Sedat Karabıçak yerinde inceledi. Geçtiğimiz haftalarda yapımına başlanılan merdiven son hali ile vatandaşlarımızın hizmetine açıldı.

Başkan Kerim Aksu bölgede inceleme yaptıktan sonra şunları söyledi; “Belediye çalışmalarımız şehir genelinde aralıksız devam ediyor. Alt yapı, üst yapı, park, temizlik ve diğer alanlardaki çalışmalarımız belirli program dahilinde yürütülüyor. Şehrimizin engebeli bir yapıya sahip olması nedeniyle birçok bölgede yaya ulaşımını kolaylaştırmak amacıyla merdiven yapım çalışmaları yapıyoruz. İhtiyaç olan fakat hiç merdiven olmayan bölgelerde yeni merdiven yapımlarımız, mevcut merdiven olan fakat yıllar önce yapılan ve bugün kullanım ömrünü fiziksel olarak tamamlamış olan merdivenlerinde yeniden bakım ve onarımlarını yapıp, daha modern ve kullanılır hale getiriyoruz.”

Başkan Aksu; “Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerimiz tarafından Romancı Güzide Sokak’ta istinat duvarı üzerine ilave olarak yapılan merdiven kalıp çalışmalarının tamamlanmasının ardından Çözüm ve Koordinasyon Birimimize bağlı Acil Ekip tarafından merdiven basamaklarının modern karo taşlar ile döşenmesi, merdiven üzerinde ferforje demir korkuluk ve çevre düzenlemesi yapılması ile merdiven çalışmaları son bulmuş ve vatandaşlarımızın kullanımına açılmıştır. Hayırlı olsun.” dedi.