YABANCILAR ÇARŞISI DEMİR’İ ÇİÇEKLERLE KARŞILADI « Samsun Haber | Samsun Son Dakika Haberler

Canik Keşif Kampüsü Gücüne Güç Kattı

EĞİTİM, GÜNDEM, KÜLTÜR SANAT

YABANCILAR ÇARŞISI DEMİR’İ ÇİÇEKLERLE KARŞILADI

YABANCILAR ÇARŞISI DEMİR’İ ÇİÇEKLERLE KARŞILADI

AK Parti Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Demir, Yabancılar Çarşısı’nı ziyaret ederken çiçeklerle karşılandı. Konuşması sırasında sık sık alkışlanan sık sık alkışlanan Demir, “Samsun’da ticaretin kalbi olan Yabancılar Çarşısı’nı daha da geliştirerek bölgenin ticaret merkezi haline getireceğiz” dedi.
AK Parti Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Demir, yerel seçimler öncesi dur durak bilmeden çalışmalarına devam ediyor. Sabah saatlerinde Cumhuriyet Meydan’ında esnaf ve vatandaşlarla buluşan Demir, daha sonra AK Parti Samsun İl Başkanı Hakan Karaduman, Yerel Yönetimlerden Sorumlu AK Parti İl Başkan Yardımcısı Oğuzhan Serinkaya, İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, AK Parti İlkadım İşçe Başkanvekili Serkan Akyüz ile birlikte Asrın İşadamları Derneği Samsun Şubesi ve Yabancılar Çarşı Derneği’ni ve Yabancılar Çarşısı Züccaciye Bujiteri Kırtasiye Oyuncakçılar Esnaf Odası’nı ziyaret etti.
BEN DE ESNAFLIKTAN GELİYORUM
Yabancılar Çarşı Derneği ziyaretlerinde Karaduman, Demir ve Tok, Yabancılar Çarşı Derneği Başkanı Ali Akyüz ve Yabancılar Çarşısı Züccaciye Bujiteri Kırtasiye Oyuncakçılar Esnaf Odası Başkanı Olcay İnanç ile esnaflar tarafından çiçeklerle karşılandı. Burada açıklamalarda bulunan Demir, “Samsun’da ticaretin kalbi olan Yabancılar Çarşısı’nı daha da geliştirerek bölgenin ticaret merkezi haline getireceğiz. Ben de ticaretin içinden geliyorum.
Esnafın durumuna vakıfım, sorunların neler olduğunu iyi biliyorum. Birlikte yürüteceğimiz projelerle Samsun için daha verimli ticaret alanları oluşturacağız” dedi.
SAMSUN BÖLGENİN TİCARİ MERKEZİDİR
Ticari faaliyetlerin şehrin kalkınmasında önemli yer tuttuğuna, özellikle Orta Karadeniz başta olmak üzere yakın illerin ticari ilişkilerini Samsun ile bağlantılı olarak yaptıklarına değinen Mustafa Demir, “Bu durum bizim için oldukça önemli. Zira her türlü ulaşım imkânının olduğu nadide illerden olan Samsun, bu vizyonunu daha verimli kullanabilir ki bizim de şehir planlamamız bu yönde” diye konuştu.
BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ BAŞKANLIK MAKAMI HALKIN MAKAMI OLACAK
Yabancılar Çarşısı’ndaki esnaf tek tek dolaşarak sorunlarını dinleyen Demir, “Her türlü sorunun çözümünde ortak aklı ön planı alarak bir çalışma yürüteceğiz. Bundan sonra Belediye başkanınızı sürekli aranızda göreceksiniz. Çünkü büyükşehir belediyesi makamı, esnafın, sanatkârın, sanayicinin ve elbette Samsun için üretenin makamı olacak. Şeffaf olacağız. Halkımızla içe içe olacağız” ifadelerini kullandı.  Yabancılar Çarşısı esnafları ise büyük ilgi gösterdikleri Mustafa Demir’i konuşması sırasında alkışladı.