VEDA YEMEĞİ…… « Samsun Haber | Samsun Son Dakika Haberler

VEDA YEMEĞİ……

GÖREV YERİ DEĞİŞEN MÜLKİ İDARE AMİRLERİ İÇİN VEDA YEMEĞİ VERDİ

Samsun’da görev süreleri sona eren ve diğer illere atanan Mülki İdare Amirleri ve eşlerine Vali Osman Kaymak ve Eşi Emine Kaymak’ın katılı ile veda yemeği düzenledi.
İçişleri Bakanlığı tarafından hazırlanıp, 1 Eylül 2018 tarihinde yayımlanarak yürürlüğe giren Vali Yardımcıları ve Kaymakamlar Kararnamesine  göre,  Vali Yardımcısı Dr. Hakan Kubalı Isparta Vali Yardımcılığına, Vali Yardımcısı Recep Yüksel Çorum Vali Yardımcılığına atandı. Ayrıca Samsunn’da  görev yapmakta olan, Tekkeköy Kaymakamı Günay Öztürk İstanbul Vali Yardımcılığına, Terme Kaymakamı Emin Alıcı Kırıkkale Vali Yardımcılığına, Çarşamba Kaymakamı Mustafa Güney Kütahya Vali Yardımcılığına, İlkadım Kaymakamı Turan Atlamaz Denizli Vali Yardımcılığına, Canik Kaymakamı İlhan Turgut Bolu Vali Yardımcılığına, Kavak Kaymakamı Hacı Hasan Gökpınar Diyarbakır Vali Yardımcılığına, Alaçam Kaymakamı Oğuz Alp Çağlar Banaz Kaymakamlığına ve Vezirköprü Kaymakamı Yunus Emre Altıner Yahyalı Kaymakamlığına, Salıpazarı Kaymakamı Hilal Küsmez Günaydın Hocalar Kaymakamlığına, Ladik Kaymakamı Emrah Uzun Sarıveliler Kaymakamlığına atamaları yapıldı.
KAYMAKAM GÜNEY’DEN VALİ KAYMAK’A TEŞEKKÜR
Atamalar sonrasında Samsun’da görev süreleri sona eren ve diğer illere atanan mülki idare amirleri ve eşleri onuruna Vali Osman Kaymak ve Eşi Emine Kaymak’ın katılımı ile veda yemeği verdi. Yemekte, atanan Kaymakamlar adına bir konuşma yapan Çarşamba Kaymakamı Mustafa Güney, “Özellikle Sayın Valimiz gibi bir yöneticiyle çalışmayı şanslı kabul ediyoruz. Görev yaptığımız sürede bizlere karşı olan tutumunuzdan dolayı size çok teşekkür ediyoruz. Her zaman gönlümüzün bir kısmı Samsun’da olacaktır. Ben başta Sayın Valimize, mesai arkadaşlarımıza ve dostlarımıza bu güzel anılarla buradan ayrılmamızı sağladıkları için teşekkür ediyorum. Bizlere hakkınızı helal ediniz. Bizde hakkınız varsa biz hakkımızı helal ediyoruz. Sizlere saygı ve sevgilerimi sunuyorum” dedi.
HEP BİRLİKTE UYUM İÇERİSİNDE ÇALIŞTIK
Samsun’da bir süredir görev yapan Mülki İdare Amiri arkadaşlarımızın 1 Eylül 2018 tarihinde yayımlanarak yürürlüğe giren kararname ile Türkiye’nin farklı bölgelerine atanmalarından dolayı düzenlen yemeğinden bir araya gelen Vali Osman Kaymak,” Mülki idare mesleğe belirli sürelerde ülkemizin çeşitli bölgelerinde görev yapmayı gerektiren, kendi içerisinde kuralları belli olan bir meslektir. Bu kapsamda Samsun ilimizde belirli bir süre görev yapmış arkadaşlarımız kısa bir süre sonra yeni görev yerlerine gitmek üzere ilimizden ayrılacaklar. Mühim olan çalıştığımız yerlerde güzel iz bırakmak, güzel hatıralarla ayrılmaktır. Arkadaşlarımızın Türkiye’nin önemli illerinden birisi olan Samsun’a hizmet etmek onur meselesidir. Ben öncelikle çalıştıkları süreç içerisinde Samsunlulara verdikleri hizmetlerden dolayı kendilerine çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.
YENİ GÖREV YERLERİNDE BAŞARILAR DİLİYORUM
Samsun’da görev yaptığınız süre içerisinde Valilik ve diğer kurumlarla hizmetin gereği olarak çok güzel bir uyum içerisinde görev yaptığını ifade eden Vali Kaymak,” İlimizde görev yapan arkadaşlarımız gerek yerelde yürüttüğü hizmetlerle, gerekse kurum ve kuruluşlarla olan ilişkilerinde belirli bir standardı ve kaliteyi yakalamış durumdadırlar. Samsun’da görev yapan ve yeni görev yerlerine başlamak üzere ilimizden ayrılacak arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyorum. Yeni görev yerlerinin kendilerine ve ailelerine hayırlı olmasını diliyorum” dedi.
Valim Osman Kaymak ve Eşi Emine Kaymak, Samsun’da görev süreleri sona eren ve diğer illere atanan Mülki İdare Amir ve eşlerine saat hediye etti. Veda yemeğine ayrıca, Garnizon Komutanı Topçu Albay Recep Ali Üstün ve Eşi, Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin ve Eşi, Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Yavuz, Adalet Komisyon Başkanı Kemal Alver, İl Emniyet Müdürü Vedat Yavuz ve Eşi, Vali Yardımcıları ve Eşleri, İlçe Kaymakamlarının da   Eşleri katıldı.