VATANDAŞLARIMIZIN HER ZAMAN YANINDAYIZ « Samsun Haber | Samsun Son Dakika Haberler

Evde Bakım İle Yaşlıların Yüzü Gülüyor

 

Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından 2007 yılından bu yana dar gelirli, bakıma muhtaç, engelli ve yaşlı vatandaşlara bakım ve sağlık hizmeti sunan Evde Bakım ve Sağlık Hizmetleri Projesi özellikle yaşlılara umut oluyor.

 

Samsun Büyükşehir Belediyesi sosyal sorumluluk anlayışı çerçevesinde şehir genelinde vatandaşların yanında yer almaya devam ediyor. Bu kapsamda Aile ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı’nın yürüttüğü ‘Evde Bakım ve SağlıK Hizmeti’ aralıksız bir şekilde sürüyor.

 

2 BİN 346 KİŞİ YARARLANDI

İhtiyaç sahibi ve dezavantajlı kesimlere yönelik başlatılan evde sağlık ve temizlik hizmetleri kapsamında 2019 yılında 2 bin 346 kişi hizmet aldı. 15 ilçede devam eden ‘Evde Bakım ve Sağlık Hizmeti’ 65 yaş üstü, bakıma muhtaç, engelli bireyin bakımını üstlenmiş olup ev temizliğini yapamayan ve ekonomik yetersizlik nedeniyle temizlik hizmeti de alamayan vatandaşlara veriliyor. Evde Sağlık Hizmetinde ise pansuman, enjeksiyon, tansiyon ölçümü, şeker ölçümü, kan tetkiki için kan örneği alma gibi birinci basamak sağlık hizmetleri veriliyor. Ayrıca dar gelirli vatandaşlara günde 2 öğün yemek dağıtımı gerçekleştiriliyor. Vatandaşlara verilen temizlik ve sağlık hizmetlerinin yanı sıra saç kesimi, sakal tıraşı, el ve ayak bakımı ile kişisel bakım hizmetleri de sağlanıyor.

 

VATANDAŞLARIMIZIN HER ZAMAN YANINDAYIZ

Çalışmaların günlük planlanarak aksama yaşanmaması adına özveri ile çalışıldığını belirten Samsun Büyükşehir Belediyesi Kadın, Aile ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Ayhan Ergün, “Şehrimiz genelinde bakıma muhtaç, engelli, yaşlı ve dar gelirli vatandaşlarımızın yanında olarak onların sosyal yaşantılarını daha güzel bir şekilde geçirmelerini sağlıyoruz. 12 araç ve 22 ekip ile ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza evde bakım ve sağlık hizmeti sunuyoruz. Ayda bir genel temizlik, 15 günde bir banyo hizmeti verdiğimiz vatandaşlarımızın, sağlık yönünden de kontrollerini gerçekleştiriyoruz. Kimseye ayrım yapmadan, gerekli şartları taşıyan tüm vatandaşlarımıza bu hizmeti veriyoruz. Allah’ın da izniyle hiç kimsenin kendisini yalnız hissetmesine ve hiçbir hemşehrimizin mağdur olmasına izin vermeyeceğiz” dedi.

VATANDAŞLARIMIZIN HER ZAMAN YANINDAYIZ

Evde Bakım İle Yaşlıların Yüzü Gülüyor   Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından 2007 yılından bu yana dar gelirli, bakıma muhtaç, engelli ve yaşlı vatandaşlara bakım ve sağlık hizmeti sunan Evde Bakım ve Sağlık Hizmetleri Projesi özellikle yaşlılara umut oluyor.   Samsun Büyükşehir Belediyesi sosyal sorumluluk anlayışı çerçevesinde şehir genelinde vatandaşların yanında yer almaya devam ediyor. Bu […]