“Vatan sevgisi imandandır” « Samsun Haber | Samsun Son Dakika Haberler

SON DAKİKA

Tekkeköy Kırsalı Beyaza Büründü

GÜNDEM, SAMSUN HABERLERİ

“OKUMAKTAN MANİ NE”

EĞİTİM, KÜLTÜR SANAT, SAMSUN HABERLERİ, Yerel haber

“Vatan sevgisi imandandır”

Mustafa Kemal Atatürk’ün kumandası ve önderliği altında yapılan İstiklal Savaşımız, 19 Mayıs 1919’da atılan adımla başlamış, tarihe milletimizle yazdığı eşsiz bir destanla hedefine ulaşmıştır. Bu hedef Tam bağımsız Türkiye’ hedefidir. İşte 19 Mayıs böyle önemli bir tarihi dönüm noktasıdır ve bağımsız Türkiye Cumhuriyeti gençliğe emanet edilmiştir.
Yeniden Refah Partisi ikinci 40 yılında “ikinci şahlanışı” başlatmıştır. Bu şahlanış, 19 Mayıs 1919’daki aynı ruh, aynı inanç ve aynı Milli Görüş’le başlatılmıştır. Bunun hedefine ulaşıncaya kadar aynı ruh, inanç ve azimle yürütmek hedefimiz.
Bu şahlanış, yönetimde adalet , paylaşımda adalet , yaşanabilir Türkiye, yeniden büyük Türkiye, yeni bir Türkiye’yi kurmak üzere yapılan bir şahlanıştır. Uydu değil, lider ülke şahlanışıdır. Bağımsız Türkiye’nin muhafazası ve Yeniden Büyük Türkiye’nin kurulması her şeyden önce gençliğimize milli ve manevi değerlerine yürekten bağlı olarak yetiştirilmesi ile mümkündür.
Bu duygu ve düşüncelerle “Vatan sevgisi imandandır” sözünden hareketle, emperyalist güçlerin vatanımızdan kovulması, milletimizin ve ülkemizin refahı için başlatılan yürüyüşün 102. Yıldönümünde milletimizin ve gençlerimizin 19 Mayıs Gençlik ve Spor bayramını en içten duygularla kutluyor, aziz vatanımız için canlarını seve seve feda eden tüm şehitlerimizi saygıyla anarken kendilerine Yüce Rabbimiz’den rahmet diliyoruz.