Van Büyükşehir Belediyesi’nin Alacağı 234 Mevsimlik İşçi Kura İle Belirlendi « Samsun Haber | Samsun Son Dakika Haberler

Can Sergi’ sanatseverlerle  buluştu

EĞİTİM, GÜNDEM, KÜLTÜR SANAT, SİYASET

Van Büyükşehir Belediyesi’nin Alacağı 234 Mevsimlik İşçi Kura İle Belirlendi

Van Büyükşehir Belediyesi tarafından farklı birimlerde istihdam edilmek üzere alınacak olan 234 mevsimlik işçinin (5 ay 29 gün) kurası noter huzurunda çekildi.

Van Büyükşehir Belediyesi tarafından farklı birimlerde istihdam edilmek üzere alınacak olan 234 mevsimlik işçinin (5 ay 29 gün) kurası noter huzurunda çekildi. Belediyenin sosyal medya hesaplarından canlı olarak yayınlanan kura çekimine vatandaşlar da katıldı.

Personel alımlarında şeffaflık ve liyakat esaslarına göre hareket eden Van Büyükşehir Belediyesi, BELVAN Ulaşım Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi bünyesinde mevsimlik (5 ay 29 gün) olarak çalıştırılacak olan 234 işçi için Van Büyükşehir Belediyesi hizmet binasında kura çekimi gerçekleştirdi. 8 farklı daire başkanlığı bünyesine alınacak olan işçiler için 15 kategoride çekilen kuralar Belediyenin resmi Youtube, Twitter, Facebook ve Instagram hesaplarından da canlı olarak yayınlandı.

Toplam 3 bin 114 kişi ilana başvuru yaparken, başvurusu kabul edilen bin 607 kişi kuraya dahil oldu. 12 adet kadro pozisyonuna talep edilen sayı kadarı veya aşağısında başvuru yapıldığı için noter kurasına dahil edilmeden alınırken, Gevaş ilçesi Beko Loder Operatörü, Özalp ilçesi Ekskavatör Operatörü, Çaldıran ilçesi Kamyon Şoförü, Bahçesaray ilçesi Loder Operatörü ve Çatak ilçesi Loder Operatörü için kriterleri taşıyan başvuru yapılmadığı için  alım yapılmadı.

Kura çekiminin hayırlı olmasını dileyen Van Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Esiner Çetin, her zaman olduğu gibi kuraların tamamen şeffaf bir şekilde, kameralar önünde ve noter huzurunda gerçekleştiğini söyledi. 

Van 1. Noteri tarafından gerçekleştirilen ve yaklaşık 3 saat süren kura sonucunda isimleri çıkan adayların listesi ise Van Büyükşehir Belediyesi Resmi internet sitesinin duyurular kısmında yayınlanacak.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı