Vali,(OMÜ) Bağımlılıkla Mücadele Uygulama ve Araştırma öğretim üyeleri ile bir araya geldi. « Samsun Haber | Samsun Son Dakika Haberler

SON DAKİKA

Vali,(OMÜ) Bağımlılıkla Mücadele Uygulama ve Araştırma öğretim üyeleri ile bir araya geldi.

Vali  Doç. Dr. Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Bağımlılıkla Mücadele Uygulama ve Araştırma Merkezinin yürütmekte olduğu çalışma ve faaliyetleri istişare etmek ve değerlendirmek üzere Merkez Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Figen Çavuşoğlu ve üniversite öğretim üyeleri ile bir araya geldi.

Bağımlılıkla mücadele konusunda OMÜ bünyesinde Valiliğimiz girişimleriyle kurulan Uygulama ve Araştırma Merkezinin yürütmekte olduğu çalışmaları çok önemsediğini belirten  Valimiz, “Bağımlılık, çocuklarımızın ve gençlerimizin hem bugününü hem de geleceğini tehdit etmekte ve maddi – manevi pek çok kayba sebep olmaktadır. Uygulama ve Araştırma Merkezinin bütün vatandaşlarımızı ilgilendiren böyle önemli bir konuda araştırma yaparak ortaya koyacağı projeleri, kamu kurum ve kuruluşlarımızla iş birliği içerisinde uygulayacağız. Vatandaşlarımızın da bu konuda vereceği destekle birlikte bağımlılıkla mücadele konusunda ilimizde büyük bir mesafe alacağımıza gönülden inanıyorum.” dedi.