VALİMİZ SAYIN OSMAN KAYMAK’IN ‘19 EKİM MUHTARLAR GÜNÜ’ KUTLAMA MESAJI « Samsun Haber | Samsun Son Dakika Haberler

SON DAKİKA

VALİMİZ SAYIN OSMAN KAYMAK’IN ‘19 EKİM MUHTARLAR GÜNÜ’ KUTLAMA MESAJI

VALİMİZ SAYIN OSMAN KAYMAK’IN ‘19 EKİM MUHTARLAR GÜNÜ’ KUTLAMA MESAJI

 

 

Köylerimize ve mahallelerimize kamu kaynağının aktarılması hususunda birinci derecede sorumluluk bilinciyle 24 saat görevi başında bulunan muhtarlarımızın, hizmetlerinin hatırlanması, sorunlarının konuşulması ve sorunlarına çözüm üretilmesi düşüncesiyle, ülkemizde ilk muhtarlık teşkilatının kurulduğu gün olan 19 Ekim 1829’un yıl dönümü, 2015 yılından itibaren ‘Muhtarlar Günü’ ilan edilmiştir.

 

 

 

Dеmоkrаsi zincirinin ilk halkasını oluşturan muhtarlık teşkilatı, yerel demokrasinin en eski örneğini temsil eden, devletimizin her noktadaki kurumsal temsilciliğidir.

 

 

 

Muhtarlarımız, bulunduğu mahallede veya köyde devletimizin tüm kurumlarını temsil etmekte ve halkımızla devlet kurumları arasında köprü vazifesi görmektedir.

 

 

 

Günümüzde kendini yenileyen kurumların başında gelen muhtarlık, hem sevinçte hem de hüzünde halkının her zaman yanında ve hizmetindedir.

 

 

 

Hem milleti, hem devleti temsil gibi önemli bir görevi yürüten, Samsunlu muhtarlarımız başta olmak üzere tüm mahalle ve köy muhtarlarımızın ′19 Ekim Muhtarlar Günü′nü kutluyor, hayırlı ve başarılı görevler diliyorum.