Vali  Osman Kaymak’ın ‘Yaşlılara Saygı Haftası’ Mesajı « Samsun Haber | Samsun Son Dakika Haberler

Kızılırmak Deltası’nda Bahar Güzelliği

EĞİTİM, FOTO GALERİ, GÜNDEM, KÜLTÜR SANAT, SİYASET

Atakum’da zafer coşkusu

EĞİTİM, GÜNDEM, KÜLTÜR SANAT, MAGAZİN, SİYASET

Vali  Osman Kaymak’ın ‘Yaşlılara Saygı Haftası’ Mesajı

Vali  Osman Kaymak’ın ‘Yaşlılara Saygı Haftası’ Mesajı

 Tarihin her döneminde yaşlılarımızın engin bilgi ve tecrübelerinden faydalanan milletimiz, bunun sayesinde toplumsal birlik, beraberlik ve dayanışma ruhunu canlı tutmayı başarmıştır.

Bizler, millet olarak değerli büyüklerimizin varlıklarından mutluluk duyan, onlara hak ettikleri ilgi, saygı ve hürmeti gösteren bir kültür ve geleneğe mensubuz.

Büyüklerimizin tecrübeyle kesinlik kazanmış bilgi ve birikimleri, her zaman yararlanmamız gereken, geleceğimize ışık tutan birer kaynak olduğu akıllardan çıkartılmamalı; gelecek nesillerimize de tecrübenin hayati önem taşıdığı bilincini kazandırmalıyız.

Yaşlılarımıza toplumda hak ettikleri saygı ve hürmeti görmelerini sağlamak sadece devletimizin değil, toplum olarak hepimizin sorumluluğudur. Bu nedenle hayırsever vatandaşlarımız ile sivil toplum kuruluşlarımızın güçlü desteği hiçbir zaman gözardı edilemez.

Bu duygu ve düşüncelerle tüm büyüklerimizin Yaşlılar Haftası’nı kutluyor, minnet ve şükran duygularımla, yaşam sevinçlerinin hiç kaybolmadığı sağlıklı ve mutlu günler temenni ediyor, sevgi ve saygılarımla ellerinden öpüyorum.