VALİ OSMAN KAYMAK’IN ‘21 MART NEVRUZ BAYRAMI’ KUTLAMA MESAJI « Samsun Haber | Samsun Son Dakika Haberler

SON DAKİKA

VALİ OSMAN KAYMAK’IN ‘21 MART NEVRUZ BAYRAMI’ KUTLAMA MESAJI

VALİ OSMAN KAYMAK’IN

‘21 MART NEVRUZ BAYRAMI’

KUTLAMA MESAJI

 

Yenigün anlamına gelen ve baharın gelişini, doğanın uyanışını müjdeleyen, bolluk ve bereketin simgesi Nevruz,  Balkanlar’dan Orta Doğu’ya, Anadolu’dan Orta Asya’ya uzanan geniş bir coğrafyada yüzyıllardır devam eden ortak bir kültür zenginliğidir.

Nevruz Bayramı, geçmişten günümüze birlik, beraberlik ve kardeşliğin hep beraber omuz omuza yaşanmasına vesile olan, özel bir kaynaşma günüdür.

Geçmişle gelecek arasında köprüler kuran, sevgi ve hoşgörü ortamında milletleri birbirine yakınlaştıran, birliğimizi güçlendiren ve kültürel zenginliklerimizi koruyan  değerlerimizi gelecek kuşaklara aktarmak, bizlerin görevleri arasındadır.

Milli birlik ve beraberliğin, birlikte yaşama isteğinin güçlenmesi ve dayanışmanın sağlanmasında da önemli yer tutan Nevruz’un, amacına ve anlamına uygun olarak, barış iklimi ve kardeşlik hukuku içinde kutlanması, millet olarak birliğimizi ve beraberliğimizi daha da güçlendirecektir.

Bu duygu ve düşünceler içinde, Nevruz Bayramının kardeşliğimizi, birliğimizi ve beraberliğimizi daha da güçlendirmesini temenni eder, başta Samsunlu Hemşehrilerim olmak üzere,  milletimizin ‘Nevruz Bayramını’ kutlarım.