Vali Kaymak,19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın 100. Yılını iftiharla kutluyoruz. « Samsun Haber | Samsun Son Dakika Haberler
SON DAKİKA

OLTAN KÖLEOĞLU ENERJİ’DEN DUYURU

EKONOMİ, GÜNDEM, YEREL HABERLER

Vali Kaymak,19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın 100. Yılını iftiharla kutluyoruz.

Bu haber 19 Mayıs 2019 - 11:35 'de eklendi ve 11 views kez görüntülendi.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı’nın 100. Yılı Kutlama Programı, 19.05.2019 Pazar günü saat 07.30’da Vali Osman Kaymak’ın Atatürk Anıtı’na çelenk sunumu ile başladı.

Tören, Vali Osman Kaymak’ın Atatürk Anıtı’na çelenk sunumunun ardından saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla devam etti.

Daha sonra Vali  Osman Kaymak, Anıt Şeref Defteri’ni imzalayarak, şeref defterine, “Aziz Atatürk, Kuruluşa ve kurtuluşa giden yolda ilk adımın atıldığı Samsun’da 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın 100. Yılını iftiharla kutluyoruz. Kurtuluş savaşımızın müjdecisi olan bu adım tarihi boyunca bağımsız yaşamış olan Türk Milleti’nin yine dünya üzerindeki varlığını hür ve bağımsız olarak sürdürmesini sağlamıştır. Dönemin en zor zamanlarında azim, fedakarlık ve gönül birliği ile ülkemizi işgal eden düşmanlara milletçe karşı durulmuş ve tarihte eşi az rastlanır bir destan yazarak bir millet küllerinden yeniden doğmuştur.

100 yıl önceki Milli Mücadele’deki inanç, birlik ve beraberlik her zaman örnek alınarak aynı kararlılıkla sürdürülmesi ülkemizin başarıya ulaşmasında en büyük etken olacaktır. Bunun bozulmasını da başta Türkiye Gençliği olmak üzere Türk Milleti asla fırsat vermeyecektir. Türk Gençliği bu gün kadar olduğu gibi bundan sonra da atasının emaneti olan Cumhuriyete sahip çıkacak gösterdiğiniz hedef olan çağdaş uygarlık düzeyinin üzerine çıkarılması için üstüne düşen görevi en iyi şekilde yerine getirecektir. Buna yürekten inanıyoruz. Birlik ve beraberlik içinde bir birine sevgiyle yaklaşan iyi eğitim almış teknolojik kabiliyetlerle donatılmış Türk Genci ülkemizi gelecek yüzyıllara en iyi şekilde taşıyacaktır.

Bayrağımız hür olarak bu vatan toprakları üzerinde dalgalanıyorsa bunu borçlu olduğumuz Büyük Önder Atatürk başta olmak üzere bütün şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, hayatta olan Gazilerimize sağlık diliyor, tüm gençlerimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençli ve Spor Bayramı’nı kutluyorum.” yazdı.

Törene ayrıca; Samsun Milletvekilleri Yusuf Ziya Yılmaz ve Neslihan Hancıoğlu, Tokat Milletvekili Kadim Durmaz, Garnizon Komutanı Topçu Albay Recep Ali Üstün, Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Yavuz, Ondokuzmayıs Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sait Bilgiç, Baro Başkanı Av. Kerami Gürbüz, Vali Yardımcıları İbrahim Avcı ve Sezgin Üçüncü, İlçe kaymakamları, İl Emniyet Müdürü Vedat Yavuz, İl Jandarma Komutanı J. Kd. Alb. Ünsal Ağaoğlu, İlçe Belediye Başkanları, kamu kurum ve kuruluş müdürleri, sivil toplum temsilcileri ile askeri ve mülki erkan katıldı.