Vali Kaymak Çorum’da OKA Toplantısına Katıldı! « Samsun Haber | Samsun Son Dakika Haberler

SON DAKİKA

Vali Kaymak Çorum’da OKA Toplantısına Katıldı!

Vali Kaymak Çorum’da OKA Toplantısına Katıldı!

Samsun Haberleri – Samsun Valisi Osman Kaymak, 25 Nisan 2019 Perşembe (dün) günü Çorum’da düzenlenen Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı (OKA) Yönetim Kurulu Nisan ayı Yönetim Kurulu Toplantısı’na katıldı.Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı 2019 yılı Nisan ayı Yönetim Kurulu toplantısı, OKA Dönem Başkanı Amasya Valisi Dr. Osman Varol’un başkanlığında, Çorum Valisi Mustafa Çiftçi’nin ev sahipliğinde Samsun Valisi Osman Kaymak, Tokat Valisi Dr. Ozan Balcı ve yönetim kurulu üyelerinin katılımı ile Çorum ilinde gerçekleştirildi.

OKA Dönem Başkanı Amasya Valisi Dr. Osman Varol toplantıda yaptığı konuşmasında, “Değerli Yönetim Kurulu Üyeleri, Amasya, Çorum, Samsun ve Tokat illerinden oluşan bölgemizde başta kamu kurum ve kuruluşları olmak üzere yerel yönetimlerimiz, üniversitelerimiz, sivil toplum kuruluşları, özel sektör ve diğer ilgili aktörlerin birbirleriyle işbirliğini geliştirerek bölgemizin gelişmesini sağlamak amacıyla çeşitli çalışmalar yürüten Orta Karadeniz Kalkınma Ajansımızın 2019 yılı Nisan ayı Yönetim Kurulu toplantısını gerçekleştirmek üzere toplanmış bulunuyoruz.

Bilindiği üzere 31 Mart tarihinde yapılan Mahalli Seçimler sonucunda Amasya, Çorum, Samsun ve Tokat İllerimizden Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulumuzun üyesi olarak görev yapacak olan İl Belediye Başkanlarımız ve İl Genel Meclisi Başkanlarımız halkımızın oylarıyla belirlenmiştir. Seçilen bütün Belediye Başkanlarımıza ve İl Genel Meclisi Başkanlarımıza görevlerinin hayırlı olmasını ve üstün başarı dileklerimizi ifade ediyoruz. Ayrıca, bu vesile ile bu güne kadar Orta Karadeniz Kalkınma Ajansının bölgesel gelişme amacıyla yürüttüğü çalışmalara katkı sağlamış olan önceki ve mevcut görev yapan tüm Yönetim Kurulu Üyelerimize verdikleri katkılar için teşekkürlerimizi ifade ediyor ve bundan sonra da hep birlikte Ajansımızın bölgemizin gelişmesine yönelik yapacağımız çalışmalarda başarılar diliyorum.

İSTİŞARELER YAPACAĞIZ

Bu toplantımızda Kalkınma Ajansımız tarafından 2018 yılından bu güne uygulanmakta olan mali destek ve teknik destek programları ile 2019 yılında Ajansımız eliyle veya onun destekleriyle diğer kurum ve kuruluşlarımız ile birlikte bölgemizin gelişmesine katkı sağlayabilecek diğer çalışmalar ve yeni uygulamaya konulması planlanan mali destek programları hakkında istişareler yapacağız. Bugün toplantımızda ayrıca, uygulanmakta olan fizibilite desteği, teknik destek programı ve devam eden güdümlü projelerimizin uygulama süreçleri ile dört ilimizde bulunan Yatırım Destek Ofislerimizin çalışmaları da ele alınacaktır. Elbette varsa yaşanan aksaklıklara ilişkin alınması gereken tedbirler de görüşülecektir.

Son olarak, bu toplantı vesilesiyle Yönetim Kurulu toplantımıza katılan Sayın Valilerimize, Belediye Başkanlarımıza, İl Genel Meclisi Başkanlarımıza, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlarımıza katılım ve desteklerinden dolayı bir kez daha teşekkür ediyoruz. Ayrıca, ev sahipliğinden dolayı Sayın Çorum Valimize ve Belediye Başkanımıza bir kez daha teşekkür ediyor ve Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu toplantımızın bölgemiz için hayırlara vesile olmasını diliyoruz” diye konuştu.

Toplantıya ayrıca, Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı, Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, İl Genel Meclis Başkanları, Ticaret Sanayi Odası Başkanları ve OKA Genel Sekreteri Mevlüt Özen katıldı.