ÜNYE BELEDİYESİ’NE 2 YENİ İŞ MAKİNESİ KAZANDIRILDI « Samsun Haber | Samsun Son Dakika Haberler

Samsun’da “Gastronomi” Etkinliği

FOTO GALERİ, GÜNDEM, KÜLTÜR SANAT, MAGAZİN, SİYASET

ÜNYE BELEDİYESİ’NE 2 YENİ İŞ MAKİNESİ KAZANDIRILDI

Bu haber 15 Ocak 2020 - 7:55 'de eklendi ve kez görüntülendi.

ÜNYE BELEDİYESİ’NE 2 YENİ İŞ MAKİNESİ KAZANDIRILDI

Ünye Belediyesi, geniş hizmet alanı içerisinde etkili ve verimli hizmet yürütülebilmesi amacıyla hizmet araç parkurunu genişletiyor. Bu kapsamda yapılan planlamalarla 1 adet greyder ve 1 adet çöp kamyonu belediye bünyesine kazandırıldı.

 

Ünye Cumhuriyet Meydanı’nda araçları tanıttan Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, doğru planlama ile ihtiyaçların hızlı bir şekilde giderildiğini söyledi.

-“Ekonomik anlamda toparlanırken, ihtiyaçların tespitini de yapıyoruz”-

2019 yılından 2020 yılına kadar geçen süreç içerisinde belediyenin ekonomik anlamda toparlanma sürecini hayata geçirdiklerini kaydeden Ünye Belediye Başkanı Hüseyni Tavlı, şunları söyledi:

“Bu süreçte aynı zamanda ihtiyaçlarının da tespitini yaptık. Bu tespitlerle ilgili gerekli iş ve işlemleri yürüterek bugün 2 adet aracımızı çok değerli büyüklerimizin destekleri ile birlikte Ünye Belediyemize kazandırmış olduk. Ünye’mizde hizmet verdiğimiz yol ağımız 2 bin 180 kilometredir. Yol ağımızın tamamı beton olmadığına göre bu yollarımız bakım gerektiren yollardır. Bu nedenle iş makinesi parkurumuzda greyder önem arz etmektedir. Belediye bünyemizde bulunan 3 adet greyderin 2 tanesi 82-84 model olup artık ekonomik ömrünü tamamlamıştı. Elimizde 9 yıllık bir makine mevcuttu. Bu nedenle mevcut yol ağımızda hizmet yürütmek kolay olmuyordu. Özellikle yaşları nedeniyle bu araçların arızası durumunda yapılan iş iptal oluyordu. Bizlerde bu noktada işlerin hızlı yürüyebilmesi için ağırlıkta kendi bütçemiz olmak üzere Belediyeler Birliği’nin de katkısını alarak belediyemize bir adet sıfır greyder kazandırmış olduk.”

-“Her alana ulaşmak için çöp aracı ihtiyacımız vardı”-

Geniş hizmet alanında ihtiyaçların hızlı giderilmesi için çöp kamyonu ihtiyacı olduğunu da vurgulayan Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı “Aynı şekilde ciddi anlamda beldelerimizde ve kırsalımızda çöp hizmetlerimizi yürütmek ve her sahaya ulaşmak adına yine çöp aracına da ihtiyacımız vardı. AK Parti Genel Başkanvekilimiz Prof.Dr. Sayın Numan Kurtulmuş’un, Dışişleri Bakan Yardımcımız Sayın Yavuz Selim Kıran’ın ve milletvekillerimizin katkı ve destekleriyle envanterimize kazandırmış olduk. Kendilerine Ünyeliler adına teşekkür ediyorum.” dedi.

-“Beton yol hizmetini artıracak ve maliyeti düşürecek bir araç alıyoruz”-

Ünye’de beton yol hizmetini etkin ve hızlı bir şekilde yürütmek için son teknolojiyi takip ettiklerini belirten Ünye Belediye Başkanı Hüseyni Tavlı, bu çerçevede önemli bir aracı belediye bünyesine kazandıracakları müjdesini verdi.  Başkan Tavlı, “Şu anda çalışmasını yürüttüğümüz CARMİX olarak bilinen bir makine var. Bu makine bulunduğu yerden kumu, çakılı kendisi alarak ve çimentoyu da karıştırarak, hazır beton santrali gibi işleyerek beton oluşturuyor ve beton yol yapma işini oldukça kolay hale getiriyor ve maliyetini düşürüyor. Araştırmalarımız neticesinde 600 bin liranın üzerinde bir fiyatı var. Bu aracıda en uygun şekilde Ünye Belediyemize kazandırarak kırsal mahallelerimizde beton yol hizmetimizi artırmayı hedefliyoruz.  Hizmet araçlarımız hemşerilerimize ve Ünye’ye hayırlı uğurlu olsun.” diye konuştu.

Meydanda gerçekleştirilen araç tanıtım programına Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, AK Parti İlçe Başkanı Selim Argan, yönetim kurulu ve belediye meclis üyeleri, daire amirleri, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.

 

PİYASALARDA SON DURUM

 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

EN ÇOK KAZANANLAR

  EN ÇOK KAYBEDENLER

   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER

    BUGÜN 1000TL NE OLDU?

    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN