ÜNYE BELEDİYESİ YENİ DÖNEM İLK MECLİS TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ « Samsun Haber | Samsun Son Dakika Haberler

Can Sergi’ sanatseverlerle  buluştu

EĞİTİM, GÜNDEM, KÜLTÜR SANAT, SİYASET

ÜNYE BELEDİYESİ YENİ DÖNEM İLK MECLİS TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

ÜNYE BELEDİYESİ YENİ DÖNEM İLK MECLİS TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Ünye Belediyesi yeni dönem Belediye Meclis toplantısının ilki 6 Nisan Cumartesi günü gerçekleştirildi.

Belediye Meclis toplantısında konuşma yapan Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, yeni dönemin hayırlar getirmesini diledi.

TAVLI, “İKTİDAR ve MUHALEFET AYRIMI YAPMAYACAĞIZ”

Başkan Tavlı konuşmasında “Seçim döneminde gerçekleştirdiğimiz saha çalışmalarımızda nasıl ortak akıl, şeffaf yönetim, istişare içinde bir yönetim sözü verdiysek, bu istikamet üzerine hep birlikte 5 yıl boyunca kentimize hizmet vereceğiz. İktidar ve muhalefet ayrımı yapmadan kentimiz ve hemşerilerimiz için ne yapabiliriz noktasında gayret içinde olacağız.  Biz sadece Ünye’de yaşayan değil, Ünye dışında yaşamlarını sürdüren hemşerilerimizin de hizmetinde olacağız.  Görüş noktasında farklılıklar mutlaka olacaktır. Ancak bizler söylediğimiz gibi ortak akıl süreci ile hizmet etmeye gayret edeceğiz” dedi.

KOMİSYONLARDA ORTAK AKIL ÇERÇEVESİNDE ÜYE SAYISI ARTTIRILDI

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı’nın ortak akıl ve istişare ile yönetim anlayışı kapsamında verdiği tavsiye ile Ünye Belediye Meclisinde komisyon üyelerinin sayısı 3’ten 5’e çıkarıldı. Başkan Tavlı, komisyonlarda 3 kişinin yer almasının sadece iktidar partisi üyelerinden oluşmasına neden olduğunu bu nedenle muhalefetinde yer alabileceği 5 üyeli komisyon yapısına geçmeyi uygun bulduklarını söyledi. Başkan Tavlı’nın bu tutumu memnuniyet yarattı. Bu çerçevede yapılan oylama sonucu Belediye Meclis Komisyonları 5’er kişilik üyelerden oluştu.

Ünye Belediye Meclis salonunda gerçekleştirilen toplantıda yeni görev dağılımları da belli oldu. Kapalı ve açık oylama usulü ile gerçekleştirilen seçimler sonrası Ünye Belediye Meclisinde görev dağılımları şu şekilde gerçekleşti;

Belediye Encümen Üyeleri;

Mehmet ARSLAN

Ercan YILDIRIM

Arif Safa SARI

Divan Kâtibi Üyeleri;

Arif Safa SARI (ASİL)

Sema KURT (ASİL)

Samet TECER (YEDEK)

Ethem Rasim UYSAL (YEDEK)

MECLİS BAŞKAN VEKİLLERİ;

  1. Meclis Başkan Vekili Nevzat EGE

2.Meclis Başkan Vekili Zeynep YAZICI

İmar Komisyonu Üyeleri;

Deniz BENLİ,

Yılmaz TURAN,

Hüseyin KEMALOĞLU,

Recep GÜDEK

Kadir GÜMÜŞ

Plan Bütçe Komisyonu Üyeleri;

Mustafa FİDAN