“ÜNYE-AKKUŞ-NİKSAR YOLU 2023’E KADAR BİTER” « Samsun Haber | Samsun Son Dakika Haberler

SON DAKİKA

“ÜNYE-AKKUŞ-NİKSAR YOLU 2023’E KADAR BİTER”

“ÜNYE-AKKUŞ-NİKSAR YOLU 2023’E KADAR BİTER”

AK Parti Ordu Milletvekili Op. Dr. Şenel Yediyıldız, Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı’yı ziyaretinde yaptığı konuşmada, “Ordu’da karayollarımızın dokunmadığı tek yol Ünye-Akkuş-Niksar karayolu. Burayı da inşallah 2022 programına aldırırsak, mevcut yolun iyileştirme çalışmaları 2023 yılına hızlıca biter diye düşünüyorum.” dedi.

 

Ünye’nin sorunlarına köklü çözümler üretmek adına ortaya konan girişimlere AK Parti Ordu Milletvekili Op. Dr. Şenel Yediyıldız’dan destek sürüyor.

Ünye-Akkuş-Niksar Karayolu başta olmak üzere Tabakhane Deresi batı yakasında kamulaştırılacak alanlar ve doğu yakasında bulunan asfalt yolun rehabilite edilmesi konularında Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı ve AK Parti Ünye İlçe Başkanı Kenan Selim Argan, Karayolları 7.Bölge Müdürü Rıfat Silov ile bir görüşme gerçekleştirdiler.

Görüşmeye AK Parti Ordu Milletvekili Op. Dr. Şenel Yediyıldız’da katılarak Bölge Müdürü Silov’dan yapılacak çalışmalara ilişkin bilgi aldı.

Samsun’da gerçekleştirilen görüşmenin ardından Ünye Belediyesi’ni ziyaret eden Milletvekili Yediyıldız, Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı ve AK Parti Ünye İlçe Başkanı Kenan Selim Argan ile birlikte ilçede devam eden ve planlanan çalışmalar hakkında istişarelerde bulundular.

Belediye Başkanı Tavlı, “Sn. Yediyıldız’a Desteklerinden Dolayı Teşekkür Ediyorum”

AK Parti Ordu Milletvekili Op. Dr. Şenel Yediyıldız’ın Ünye Belediyesi’ni ziyaretinde bir konuşma yapan Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, “Ünye’nin meselelerinin çözüm noktasında Karayolları Bölge Müdürlüğünü ziyaretimizde, Tabakhane Deresi Irmak Caddesi’nin batı yakasında acil olarak beş binanın kamulaştırılması ve aynı zamanda da doğu cephesindeki mevcut asfaltın aşınma katının da atılması ile ilgili talebimizi Bölge Müdürümüze Sayın Milletvekilimizle birlikte ilettik. Bölge Müdürümüz Sn. Rıfat Silov bu işin takibinde olduklarını ifade ettiler. Ben Sayın Milletvekilimize ve Bölge Müdürümüze desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum.” dedi.

İlçe Başkanı Argan, “Uyumun Hizmete Dönüştüğü Bir Süreç Yaşıyoruz”

Ünye’de İlçe Teşkilatı, Belediye ve siyasi irade arasında tam bir uyum süreci yaşandığını ve bunun da hizmete dönüştüğüne vurgu yapan AK Parti Ünye İlçe Başkanı Kenan Selim Argan, “Biz çalışmalarımızı titizlikle sürdürmeye devam edeceğiz. Her zaman Ünye’de uyumun hizmete dönüşmüş olduğu bir sürecin içerisinde olduğumuzu ifade ediyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle bizlere eşlik eden, Ünye ile ilgili taleplerimize hassasiyet gösteren Sn. Milletvekilimize teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Milletvekili Yediyıldız “2023 Yılına Kadar Birçok Projeyi Tamamlamayı Planlıyoruz”

Ünye dahil olmak üzere Ordu ili genelinde devam eden ve planlanana birçok projenin 2023 yılına kadar tamamlanmasının planladığını söyleyen AK Parti Ordu Milletvekili Op. Dr. Şenel Yediyıldız, Ünye’nin ihtiyaçlarını da yakından takip ettiklerini kaydetti. Milletvekili Yediyıldız yaptığı açıklamada, “Ünye’nin Tabakhane Deresi’nin batı yakasında gerçekleştirilecek istimlaklarla ilgili zaten bir çalışma var ve devam ediyor. Pazarlıklar var, Sn. Belediye Başkanımız da kamulaştırma ile ilgili pazarlıklara dâhil olduğunda işler çabuk bitecek. Yine Tabakhane Deresi’nin doğu yakasında bozulmuş olan asfalt ile ilgili de Sn. Karayolları Bölge Müdürümüz söz verdi. Biz Ünye Akkuş yolunun da projesini onayladık, inşallah 2022 yılında hallolacak. Ordu’da karayollarımızın dokunmadığı tek yol Ünye-Akkuş-Niksar karayolu. Burayı da inşallah 2022 programına da aldırırsak mevcut yoldaki iyileştirme çalışmaları 2023 yılına hızlıca biter diye düşünüyorum.” dedi.