ULUSLARARASI ÇOCUK MERKEZ HEYETINDEN ZIYARET « Samsun Haber | Samsun Son Dakika Haberler

ULUSLARARASI ÇOCUK MERKEZ HEYETINDEN ZIYARET

ULUSLARARASI ÇOCUK MERKEZİ UZMANLARI GİRESUN’DA

Uluslararası Çocuk Merkezi (ICC) heyeti, Belediye Başkan Vekili Hayati Tökez’i makamında ziyaret etti.

Belediye Başkanlık makamında gerçekleştirilen ziyarete Proje Sorumlusu Psikolog Ebru Engin, Proje Asistanı İrem Kor, Klinik Psikolog Özge Şahin, Klinik Psikolog Gamze Şen ve Proje Koordinatörü Emine Can Çetinkaya projenin aşamaları ve hedefleri üzerine konuşmalar yapıldı.

Proje Sorumlusu Ebru Engin proje ve Giresun’da gerçekleştirilecek olan toplantı hakkında bilgiler verdi. Engin; “Bu projenin hayata geçirilmesinde öncülük yapan Giresun Belediyesi ve proje sorumlusu Emine Can Çetinkaya ya teşekkür ediyoruz. Bu proje UNICEF, Uluslararası Çocuk Merkezi (ICC) ve Avrupa Engellilik Forumu tarafından desteklenmektedir. Giresun’da Çocuk Haklarının Öğrenilmesi ve Akran Zorbalığının Önlenmesi teması ile ailelere, eğitimcilere ve çocuklarla çalışanlara, çocuk hakları ve akran zorbalığı konusunda bilgi ve farkındalık kazandırılacaktır. Bu kapsamda Giresun Belediyesi bünyesinde çalışan personellerimize 19-20 Eylül tarihlerinde Giresun Amazon Otel de eğitim verilecektir. “

Uluslararası Çocuk Merkezi Heyeti daha önce eğitim çalışmalarının İzmir Seferihisar Belediyesi, Mardin Belediyesi ve Ankara Altındağ Belediyesi bünyesinde yapıldığını kaydetti.

Uluslararası Çocuk Merkezi yetkilileri, Belediye Başkan Vekili Hayati Tökez’e konuyla ilgili bir eğitim seti hediye etti.