TUZLA’ YI YENERİZ, ZİRVEYE DOĞRU YÜKSELİRİZ ! « Samsun Haber | Samsun Son Dakika Haberler

TUZLA’ YI YENERİZ, ZİRVEYE DOĞRU YÜKSELİRİZ !

TUZLA’ YI YENERİZ, ZİRVEYE DOĞRU YÜKSELİRİZ !

Bir süre köşe yazamadım ya da içimden yazmak gelmedi bir türlü! Zirâ; korona talihsizliğine, virüsüne yakalanmalar bitmek, tükenmek bilmiyor YılportSamsunspor’ umuzda.

Şimdi son lig puan sıralamsına ve  rakiplere, lider durumdakiAltınordu’nun sıralamadaki yerlerini şöyle bir kontrol ettim.İlk söyleyeceğim şey; birinci yani şu an itibarıla lider olan Altınordu’ nun 10 maçta 20 puaı var.

Yılport Samsunspor da yine 10 maçta 17 puanla 6. sırada. İstanbuspor da 17 puana ve averajla Samsunspor’ un üzerinde ve beşinci sırada yer alıyor. Adana Demirspor 9 maç, 18 puanla ikinci, Keçiörengücü de 10 maçta averajla ve 18 puanla üçüncü, Tuzlaspor 9 maçta 18 puanla dördüncü, Giresunspor ise 9 maçta 15 puanla yedinci sırada yer alıyor.

Bu tablodan da  anlaşıldığı gibi; Samsunspor ile Atınorduarasında sadece 3 puan gibi ; kapatılması mümkün olan bir durum varken; sanki arada uçurumlar varmış gibi, özelikle yerel basında değerlibaşkanımız sayın Yüksel Yıldırım ve değerli teknik direktörümüz sayın Ertuğrul Sağlam’a haksız ithamlar ve suçlamalarda bulunmak bence şu anda hiç de doğru ve gerçekçi bir yaklaşım değil!

Şimdi; Samsunspor’ un oynadığı oyundan hepimiz de memnun değiliz, bu bir realite fakat sanki rakiplerle aramızda beş- on puan bir fark varmış gibi, ortalığı toz-dumana katmanın ne  anlamı ve faydası var ? Bence bırakın faydasını; misli misli zararı var!

Bir kere sen bu takıma basın olarak destek yerine köstek olursan; her maç sonrası takımı yerden yere vurup, morallaeri at- üst edersen; ben senin Samsunspoluluğundan şüphe ederim. Üstüne üstlük; bir de zaten bu korona virüs, salgın yüzünden, bırakın top oynamayı; bozulan moralleri, o futbolcuların maçlara bu moral ve motivasyondan uzak, psikolojik durumlarını hiç düşündünüz mü?

Tamam; korona her takımda var. Pozitif vakalar her takımda olabiliyor.Süper Lig ve diğer liglerde de var ama sen; takımının bu zor gününde, günlerinde onun yanında  olup destek vereceğine, takımı, oyuncuları, yönetimi yerden yere vurusan bu olmadı derim.

Evet; yabancı oyuncularda da formsuzluk ve belirli bir düşüş var, bunu hepimiz de biliyoruz ama şimdi önemli olan; bu futbolcularımızınasıl kazanabiliriz, ne yapabilirizin hesap ve muhasebesini yapmalıyız.

28 kasım’da İstanbulspor-Giresunspor, 29 Kasım’da Keçiörengücü Adana Demirspor, aynı günde Eskişehirspor Altnordu ve yine 29 Kasım Pazar günkü Yılport Samsunspor Tuzlaspor maçları; zirve ve diğer sırlamadaki yerleri belirleyecektir.

Samsunspor; gönlümüz seninle, inşallah bu zor süreci atlatıp, bizleri daha güzel sonuçlarla mutlu edeceksin. Sana güveniyor ve inanıyoruz. Başarılar dileriz.

Oktay ZERRİN