TÜRKİYE’YE ÖRNEK BİR BELEDİYECİLİK YAPACAĞIZ « Samsun Haber | Samsun Son Dakika Haberler

TÜRKİYE’YE ÖRNEK BİR BELEDİYECİLİK YAPACAĞIZ

TÜRKİYE’YE ÖRNEK BİR BELEDİYECİLİK YAPACAĞIZ

Alaçam ve Yakakent İlçelerinde seçim istişare çalışmalarına devam eden AK Parti Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Demir, Alaçam İlçe Danışma Meclis Toplantısı’na katılarak bölgenin sorunlarını dinledi.
ZORLUKLARI MİLLET İLE BİRLİKTE AŞIYORUZ
Yaptığı konuşmada “Ak Parti olarak kuruldukları günden bu yana birçok zorluğa rağmen halka hizmet etmeye devam ettiklerini” belirterek, “millet ile birlikte yürüyerek badirelerin üstesinden geldiklerini” ifade etti. Bu süreçte genelde Samsun, özelde Alaçam halkını her zaman yanlarında gördüklerine değinen Demir, 2002 yılında yola çıktıklarında ülkenin durumunu özetleyerek “Malumdur ki devlet işçi ve memurlarına maaş ödeyemez durumdaydı. Ülkenin sorunlarına çözüm ararken çeşitli vesayet odakları ile de mücadele ettiklerini” dile getirdi.
15 TEMMUZ RUHU TÜRKİYE’NİN KURUCU İRADESİDİR
Kendisinin de çeşitli hizmet kademelerinde görev yaptığı Ak Parti iktidarlarına karşı yapılan 15 Temmuz kalkışmasının milletin iradesi ile durdurulduğunu ifade eden Mustafa Demir, “saldırılar bugün ekonomik alanda sürmektedir. Cumhurbaşkanımızı da dile getirdiği gibi birlik ve beraberliğimizle bu badireleri atlatacağız. Nitekim siz de yakinen şahitsiz ki en zor dönemi geçirdik. Yeniden daha güçlü bir Türkiye için toparlanıyoruz. Milletimizde bu irade oldukça gerek bölgemizde gerekse dünya da bileğimizi kimse bükemeyecektir” dedi.
ALAÇAM’DA İKTİDARIMIZLA BERABER YAŞANAN DÖNÜŞÜM SÜRMELİ
On yıl öncesine kıyasla gerek Samsun-Sinop bölünmüş yolunun yapımı gerekse getirilen hizmetleri dolayısı tam bir kent hüviyetine kavuşan Alaçam’ın yeni dönemde bölgesinin çekim merkezi olacağını ifade eden Mustafa Demir, “Mustafa Demir’in belediye başkanı olması hepimizin belediye başkanı olması demektir. Biz bu şuurla çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu açıdan yaşanan büyük dönüşümü istikrarlı biçimde sürdürmek için Alaçam’da derdi olan herkese ihtiyacımız var. İfade edeyim ki, bizim ekibimiz tüm Samsun halkıdır” diye konuştu.
Programı kapsamında Yakakent’e geçen Mustafa Demir, burada esnafları ziyaret ederek, Esnaf ve Sanatkârlar Odası ve Şoförler Odası’ndaki toplantılara katıldı.