Türkiye Yasta….. « Samsun Haber | Samsun Son Dakika Haberler

Türkiye Yasta…..

Türkiye Yasta…..Millet olarak hepimizi yürekten yaralayan Kahramanmaraş’ta meydana gelen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki iki depremin arasındaki  bilanço ağırlaşıyor 10 ilimiz de yıkıcı hasarlar bırakan şiddetli sarsıntıda enkaz altında kalanları kurtarmak için arama ve kurtarma çalışmaları tüm hızı ile devam ederken olumsuz hava koşulları da ekiplerin önündeki en büyük engellerden bir tanesi olmaya devam ediyor.

Prof.Dr.Şevket ÖZKAYA,Birlik ve beraberliğimize her zamankinden daha çok ihtiyaç duyduğumuz bu zorlu ve çok zor günler de inanıyorum ki Millet olarak el ele vererek ve tek yürek olarak Allah’ın izni ile 10 ilimiz de yaşanan tarifi imkansız bu acıların üstesinden hep birlikte geleceğiz.

 

Kahramanmaraş,Gaziantep,Adana,Adıyaman,Malatya,Hatay,Şanlı Urfa,Diyarbakır ve bir çok ilimizi  etkileyen deprem aynı zamanda bütün Türkiye de ayrıca hissedilmiştir  bunu yanında  artçı depremler de devam etmektedir.

ÖZKAYA,Özellikle yaşanan çetin kış şartları kurtarma ekiplerimizin çalışmalarını olumsuz bir şekil de etkilemektedir. Bütün Millet  olarak teyakkuz halindeyiz deprem bölgelerine yardımlarımızı ulaştırmak için çaba içerisindeyiz diyerek yaşamış olduğumuz çok acı depremde hayatlarını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’dan rahmet yaralı kardeşlerimize acil şifalar diliyorum diyerek sözlerini tamamladı.