TÜRKİYE İÇİN IŞIK TUT! « Samsun Haber | Samsun Son Dakika Haberler

Can Sergi’ sanatseverlerle  buluştu

EĞİTİM, GÜNDEM, KÜLTÜR SANAT, SİYASET

TÜRKİYE İÇİN IŞIK TUT!

TÜRKİYE İÇİN IŞIK TUT!

İlk Oy Hareketi’nden Yerel Seçimlere Damga Vuracak Kampanya, Türkiye İçin Işık Tut.
Her bir oyun önemini bilen ve herkesin seçme hakkını kullanması için yoğun çaba harcayan İlk Oy Hareketi isimli bağımsız platform, eşi benzeri görülmemiş bir kampanyaya imza atmaya hazırlanıyor.
Bir hayalleri var, tüm şehirleri ışıl ışıl yapmak istiyorlar. Hem de tüm Türkiye’de, aynı anda, aynı saatte… Peki, kim bunlar? Bu gençler yılmaz adalet savaşçıları, bitmek bilmez enerjileriyle hem geçen seçimlerde, hem de bu seçimde tek bir oyun bile ne kadar önemli olduğunu anlatan, halkı, vatandaşı, anne ve babalarını, akrabalarını, dostlarını ve dahi herkesi sandıklara davet eden İlk Oy Hareketi mensupları.
HERKES GÖNLÜNDEKİ TÜRKİYE’YE IŞIK TUTACAK
Bu gençler;  yersiz eleştirilere, yalnızca moda diye kapılıp gidilen amaçsız kitlelere artık müsaade etmemek için İlk Oy Hareketi’yle tepki gösteriyor ve tarihte emsali bulunmayan bir kampanyaya hazırlanıyorlar. Hiçbir kesimi ayrı tutmadan tüm topluma seslenen gençlik hareketi;  gerçekleri ve doğruları göstererek toplumun mantıklı kararlar almasını sağlamayı görev bilirken, demokrasi ve güçler ayrılığı ilkesini gençlerin ve tüm vatandaşın gözünden yorumluyor.
ÇEVRECİ VE PRATİK KAMPANYA
Yayınladıkları davet videosuyla toplumdaki her kesime çağrıda bulunan bu hareket, halkı, özellikle de gençleri 23 Mart Cumartesi gecesi sokaklara, meydanlara davet ediyor. Telefon flaşlarıyla tutacakları ışığın gücüne ve anlamına inanıyorlar. Her telefon ışığının sandıklara yansıyacağını düşünen gençler, yayınladıkları davet videosuna gelen muhteşem tepkilerden ötürü yoğun bir katılım bekliyorlar.
Özellikle yapılan bu çevreci ve zekâ dolu eylemin sessiz ve pratik oluşu, her şehirden ve her yaştan katılımcının ilgisini şimdiden çekmiş durumda. Bu eylemle birlikte Türkiye Cumhuriyeti tarihindeki yapılan seçimlere en yüksek katılım rekoru kırılması bekleniyor.
IŞIKLAR TÜRKİYE İÇİN YANACAK!
İlk Oy Hareketi’nin eylemi bunlarla da sınırlı kalmıyor, bir de eylem sonrasında sürprizleri var. 23 Mart Cumartesi gecesi tüm Türkiye’de aynı anda sokakları, caddeleri, meydanları ve binaların pencerelerini ışıl ışıl yapmaya hazırlanan ekibin daveti üzerine heyecanlanan bazı gruplar, eyleme şimdiden başlamış durumda.
İlk Oy Hareketi, “Diri olalım, fire vermeyelim” mottosuyla her kesimden insanları eylemlerine davet ediyor.