“Türkiye duysun herkes mutlu olsun” « Samsun Haber | Samsun Son Dakika Haberler

“Türkiye duysun herkes mutlu olsun”

DOĞUŞ MEDİKAL’DEN BİR HİZMET DAHA……

TÜRKİYE DUYSUN HERKES MUTLU OLSUN

Samsun lu iş adamı Erol Acer en büyük hayalini gerçekleştirdi.
Yıllardır çalıştı yılmadı pes etmedi ve sonunda başardı Samsunun önemli firmalarından olan DOĞUŞ MEDİCAL İŞİTME yetkilisi  Erol ACER,Böyle bir hizmeti çok değerli halkımıza sunmanın haklı mutluluğunu ekibimizle birlikte yaşıyoruz amacımız duymayan kalmasın parolası ile çalışmalarımıza devam ediyoruz DOĞUŞ MEDİCAL İŞİTME CİHAZLARI  olarak Teknolojinin bütün imkanlarından istifade ederek hizmetimize devam edeceğiz diyerek bundan sonra vatandaşlarımız İşitme Cihazlarını hiç fark ödemeden alabilecekler dedi.,
Kamu Hastaneleri Rapor karşılığı işitme Cihazları verebilme hayalini  10 yıl boyunca gece gündüz uğraştı sonunda başardı.
DOĞUŞ MEDİKALİN ÜRETTİĞİ CİHAZLARDA SGK KATKISI İLE BAŞLAYAN FİYATLARLA RAPORUNU ALAN HER KESE RAPOR KARŞILIĞI İŞİTME CİHAZI ALABİLME İMKANI TANIYOR…. 
Çok yüksek teknoloji gerektiren işitme cihazlarını artık devletin ödediği rakamın dışında fark ödemeden alabileceksiniz.
Ayrıca geliştirdikleri ödüllü yazılım sayesinde  dilediğiniz zaman akıllı telefonlarla kendinizin ve sevdiklerinizin işitme testini  işitme merkezine gitmeden yapabileceksiniz.
Ayrıca,65 üstü vatandaşların sokağa çıkma yasağı bulunduğundan dolayı özel güvenlik önlemleri alınarak evlerinde hizmet veriyoruz.
SGK katkısı ile işitme cihazı satın almak
İşitme testi sonucunda kendinizin ya da bir yakınınızın işitme cihazına ihtiyacınız olduğu ortaya çıkarsa, kulak burun boğaz hekiminizin yazacağı Sağlık Kurulu raporu ve reçete ile, SGK katkısından yararlanarak ile işitme cihazı satın alabilirsiniz. Bunun için SGK güvenceniz olmalıdır. Test sonuçlarınız, heyet raporunuz ve reçeteniz ile SGK anlaşmalı ve Sağlık Bakanlığı’ndan onaylı Doğuş (LORECA)  İşitme Merkezi’ne gelerek işlemlerinizi başlatabilirsiniz.
Doğuş İşitme Merkezleri’nde test sonuçlarınıza göre sizin ya da yakınınızın yaşam tarzınıza ve bütçenize uygun işitme cihazları işitme cihazı uzmanımız tarafından denenir. Memnun kalarak seçtiğiniz işitme cihazınızı SGK katkısından faydalanarak satın alabilirsiniz. SGK katkısı ile her iki kulağınız için de işitme cihazı satın almanız mümkün olabilir. Bunun için aşağıdaki detayları okumanızı tavsiye ederiz:
Eğer SGK katkısı ile satın aldığınız bir işitme cihazı kullanıyorsanız ve bunu son teknoloji cihazlarla yenilemek istiyorsanız, almanızın üstünden 5 yıl geçtiği takdirde yeniden rapor ve reçete ile SGK katkısından yararlanarak işitme cihazı alabilirsiniz.
İşitme cihazlarını SGK katkısı olmadan, özel olarak satın almak istediğinizde rapor çıkarmanıza gerek yoktur. KBB hekiminize yalnızca reçete yazdırarak da satın alabilirsiniz. Doğuş İşitme Merkezi’nde kredi kartına taksit imkanı mevcuttur. Ayrıca dönemsel ya da sürekli kampanyalarımızdan faydalanarak, çift cihaz aldığınızda ekstra indirimlerden ya kablosuz aksesuar fırsatlarından da yararlanabilirsiniz.
Kendinize ya da sevdiğiniz bir yakınınıza işitme cihazı satın almayı düşünüyorsanız, rapor ve reçete sürecinizde size yardımcı olmamız için bize 4446871’i arayarak Üçretsiz Danışabilirsiniz.
SGK Katkısı İle İşitme Cihazı Nasıl Alınır?
SGK güvencesi kapsamındaysanız, işitme cihazı bedeli üzerinden, SGK’nin verdiği katkı tutarını düşerek işitme cihazınızı Doğuş şubelerinden alabilirsiniz. İşitme cihazı bedeline SGK tarafından katkıda bulunulması için; Kurumla sözleşmeli resmi sağlık kurumlarınca en az 1 (bir) Kulak Burun Boğaz Hastalıkları uzman hekiminin yer aldığı Sağlık Kurulu Raporu’nun düzenlenmiş olması gerekmektedir.
Doğuş şubelerine getirilmesi gereken belgeler ise; Sağlık kurulu raporu, reçete ve odyometri test sonuçlarının aslıdır.
Sağlık kurulu raporunda olması gerekenler :
Hastanenin adı
Hasta adı ve soyadı
Hasta TC kimlik numarası
Hastanın doğum tarihi
Muayene Tarihi
Rapor tarihi
Medula Provizyon no
Rapor no
Tanı (ICD10) bulunmalıdır.
Raporda yazılı olan tanı hastaya işitme cihazı verilmesine uygun bir tanı olmalıdır. İşitme cihazının hangi kulağa önerildiği, işitme kaybının kalıcı olduğu ve işitme cihazının nasıl kullanılacağı (kulak arkası/kulak içi) bilgileri yer almalıdır.
Reçetede olması gerekenler ise:
Reçeteyi düzenleyen sağlık hizmeti sunucusunun adı ve/ veya tesis kodu,
Hastanın adı soyadı, T.C. Kimlik Numarası,
Reçetenin tanzim tarihi,
Teşhis ve/veya ICD-10 tanı kodu,
MEDULA sistemi takip numarası veya protokol numarası,
Hekimin adı soyadı, Sağlık Bakanlığınca verilen tescil numarasını içeren bilgiler ile ıslak imzası,(İmza dışındaki bilgiler, el yazısı ile yazılabileceği gibi kaşe veya bilgisayar ortamında veya hastane otomasyon sistemleri tarafından basılan etiketin/barkodun yapıştırılması şeklinde de olabilir.)
Cihazın adı, taraf bilgisi (sağ/sol), cihazın kulak içi/dışı kullanım şekli,
Hekim, hasta, tarih, protokol numarası, cihaz ile ilgili bilgilerde değişiklik, iptal veya karalama var ise değişikliğe ilişkin hekim onayının (kaşe ve imza) bulunmasıdır.
SGK 18 yaş üzeri kişiler için BRÜT 1012,5 TL * işitme cihazı katkısında bulunmaktadır. Yaşa ve emekli/çalışan durumuna göre yapılan NET SGK katkısı ise aşağıda yer almaktadır:
0-4 yaş için veli çalışıyor ise net 1.458 TL, veli emekli ise 1.640,25 TL
5-12 yaş için veli çalışıyor ise net 1296 TL, veli emekli ise 1458 TL
13-18 yaş için veli çalışıyor ise net 1215 TL, veli emekli ise 1.366,87 TL
18 yaş üzeri için kişi çalışıyorsa net 810 TL, emekli ise 911,25 TL
Emeklilerin ödemesi gereken %10 katılım payını SGK emekli maaşından düşmektedir, çalışanlar ise %20 katılım payını cihaz aldığı firmaya öder.
18 yaş altındaki çocuklara her iki kulak için KBB hekimi çift işitme cihazı raporu veriyorsa, SGK katkısı iki katına çıkmaktadır.
18 yaş üzeri yetişkinlerde, ilk defa işitme cihazı kullanılacak ise ; bir tarafta cihaz kullanılmaya başlandıktan 6 ay sonrasında cihaz faydası kanıtlandığında ikinci cihaz raporu çıkarılabilir. Daha önce cihaz kullanmış ise; sağlık kurulu raporunda “daha önce kullandığı cihazdan fayda gördüğü” belirtildiğinde ve SGK/Medula kayıtlarında en az 5 yıl önce bir cihaz aldığı görülebiliyor ise, SGK katkısı her iki taraf için de alınabilir. **
SGK 5 yılda bir işitme cihazı için katkı ödemesi yapmaktadır. 5 yıl dolduğunda tekrar rapor çıkarttırılarak yeni bir cihaz alınabilir.
* 4 Eylül 2019 tarihli Sağlık Uygulama Tebliği değişikliğine göre belirlenen rakamlardır. Konuyla ilgili yeni bir tebliğ yayınlanana kadar geçerliliği bulunmaktadır. ** 28 Aralık 2018 tarihli Sağlık Uygulama Tebliği değişikliğine göre
“Türkiye duysun herkes mutlu olsun”
Sloganıyla yola çıkan
Sayın Erol Acer ve Ekibini
yürekten tebrik ediyor ve başarılarının devamını diliyoruz.