Tok; “İş Bilenin, Kılıç Kuşananın” « Samsun Haber | Samsun Son Dakika Haberler

Gençler Samsun’u Keşfediyor

EĞİTİM, GÜNDEM, TEKNOLOJİ

Tok; “İş Bilenin, Kılıç Kuşananın”

-Tok; “İş Bilenin, Kılıç Kuşananın”

-“Ankara İle Uyum ve Diyalog Önemli”

-İktidar Belediyesi olmanın avantajlarını kullandık

-Girişimci Belediyecilik Anlayışı ve Ankara İle Yatırım Kazandırıyor

 

Cumhur İttifakı Adayı İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, bayanlarla Acem Tekkesi Kültür ve Sohbet Evinde gerçekleştirilen “Gönül Buluşmaları”  sürdürüyor.

 

Cedit Mahallesi kadınlarının ve çocuklarının konuk olduğu “Gönül Buluşmaları” programında Cumhur İttifakı Adayı İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok’a ilgi, alaka, memnuniyet ve coşku hayli fazlaydı.

 

İKTİDAR BELEDİYESİ’NİN AVANTAJLARINI ANLATTI.

 

Belediye olarak 5 yılda yapılan hizmet ve yatırımlardan bahseden Başkan Erdoğan Tok, İlkadım’a dev yatırımlar ve projeler kazandırdık. Belediye olarak 5 yılda 255 milyon TL’lik yatırım yaptık. Bu yatırımların dışında iktidar belediyesinin avantajlarını kullanarak Ankara’da edindiğimiz tecrübe ve birikimlerimizle bakanlıklarla kurduğumuz diyaloglar çerçevesinde hükümet yatırımlarını ilçemize kazandırdık” dedi.

 

“HEM BELEDİYE PROJELERİNİ HEM DE HÜKÜMET YATIRIMLARINI KAZANDIRDIK”

 

Hükümet yatırımlarını şehre kazandırmanın iktidar belediyesi olmanın avantajlarından bahseden Cumhur İttifakı Adayı İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, “ Göreve geldiğimiz ilk günden itibaren verdiğimiz sözlerimizi Ankara ile olan diyaloglarımızda istişareler yaparak hayata geçirdik.  Yerel yöneticiler olarak koordineli ve uyumlu çalışmanın ilçemize yatırım kazandırdığını biliyoruz. 5 yıllık hizmet dönemimiz içerisinde belediye olarak Ankara ile kurduğumuz diyalog ve uyuma çok önem veren girişimci belediyecilik anlayışımızla hükümet yatırımlarını İlkadım ilçemize kazandırdık. Gençlik ve Spor Eski Bakanımız Akif Çağatay Kılıç ile görüşerek eski Fen İşleri Çatalarmut Şantiyesi’ni bakanlığımıza tahsis ederek Türkiye’nin en büyük Gençlik Merkezi’ni hayata geçirdik.  Yine bizim uzun uğraşlarımız ve girişimlerimiz, gayretli çabalarımızla çözülmesi zor olan  iki önemli büyük yatırımın ilçemize kazandırılmasının önünü açtık. Samsun Anadolu Lisesi bahçesindeki alan Milli Eğitim Bakanlığına ait. Burayı almakta çok zorlandık. Bunun alt yapısını oluşturarak bu hizmetin karşılığında Belediyemize ait Anadolu Mahallesinde bulunan 10 dönümlük çiçek serasını Milli Eğitime devrettik. Anadolu Mahallemiz çiçek serasında bu alanda 18 ve 24 derslikli ilkokul yapılmasınına imkan sağladık. Alt yapısını oluşturduk. Milli Eğitim Bakanlığı ve Gençlik ve Spor Bakanlığımızla koordinasyonu ve görüşmeleri sağlayarak Samsun Anadolu Lisesi’nin Bahçesine, bizim bölgemizde Batıpark alanında bulunan Mustafa Dağıstanlı Kapalı Spor Salonu ölçeğinde 2 bin 500 kişilik dev kapalı spor salonunu ilçemize kazandırıyoruz. Girişimci belediyecilik anlayışımızla her iki bakanlığımız arasında koordinasyonu sağlayarak tek taşla iki dev yatırımı ilçemize kazandırıyoruz. İş bilenin kılıç kuşananın. Biz bunu bu dönem yaptık ve inşallah Cumhur ittifakı adayı olarak 31 Mart seçiminden sonrada Ustalık dönemimiz ile bu değişim dönüşümü uç noktaya taşıyacağız.  “ diye konuştu.