TERMELİ EĞİTİMCİ YAZAR SEZGİN’ DEN BAFRALI ŞAİRE 3 KİTAP « Samsun Haber | Samsun Son Dakika Haberler

TERMELİ EĞİTİMCİ YAZAR SEZGİN’ DEN BAFRALI ŞAİRE 3 KİTAP

TERMELİ EĞİTİMCİ YAZAR SEZGİN’ DEN BAFRALI ŞAİRE 3 KİTAP

1966 Samsun Terme doğumlu olup, hâlen bu ilçede Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni olarak görev yapan; eğitimci, şair ve Araştırmacı Yazar Ahmet SEZGİN; Bafralı emekli eğitimci, şair, yazar ve gazeteci Oktay ZERRİN’ e, piyasaya çıkan 3 kitabinı kargoya gönderip, imzalı hediye etti.

Eğitimci ve Araştırmacı Yazar Ahmt Sezgin; Atakum da  ikâmet eden şair, yazar, eğitimci ve gazeteci Oktay Zerrin’ e  ” Türkçe’ nin Feryadı ve Dil Davamız “, ” Ortaokullar için Hikâye Seçkisi ” ve ” Hüzün Yağmurları “adlı 3 kitabını imzaı olarak gönderip hediye etti.

Ahmet Sezgin; Samsun TÜYAP, Çarşamba,, Terme gibi birçok şehirdeki kitap fuarlarına Samsun ve Bafralı şair arkadaşları ie birlikte katılmakta olup; ilerde yeni kitaplarını da Türk Edebiyatı’ na  kazadırmak için çalışmalar içersinde bulunuyor.

Ahmet Sezgin’ in ” Termeli Yazarlar ve Şairler Ansiklopedisi ” adlı kitabı da daha önce piyasaya çıkmış olup 400 sayfalık dev eser; gerek Termeli gerekse de Terme doğumlu olup başka şeirlerde yaşayan 374 şair ve yazarın hayatı ve eserlerini kapsıyor.

Samsun Termeli ; şair ve Araştırmacı Yazarımız Ahmet SEZGİN’ i kutlar, başarılarının devamını dileriz.

Haber Merkezi- Samsun