TEKKEKÖY BELEDİYE BAŞKANI HASAN TOGAR SIFIR ATIK PROJESİ KAPSAMINDA ÖDÜL ALDI « Samsun Haber | Samsun Son Dakika Haberler

TEKKEKÖY BELEDİYE BAŞKANI HASAN TOGAR SIFIR ATIK PROJESİ KAPSAMINDA ÖDÜL ALDI

TEKKEKÖY BELEDİYE BAŞKANI HASAN TOGAR SIFIR ATIK PROJESİ KAPSAMINDA ÖDÜL ALDI

Tekkeköy Belediyesi, ‘Sıfır Atık Projesi’nde ödüle layık görüldü. Emine Erdoğan’ın da katıldığı törenle ödül Başkan Togar’a verildi.

Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, ATO Congresium merkezinde düzenlenen ‘Sıfır Atık ve Belediyeler Kongre ve Ödül Töreni’ne katıldı. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Türkiye Belediyeler Birliği işbirliğinde düzenlenen törende Tekkeköy Belediyesi, ‘Sıfır Atık Projesi Yarışması’nda ödüle layık görüldü.

BU ÖDÜL BİZLERİ MUTLU ETTİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ve çok sayıda davetlinin katıldığı özel programda ödülünü alan Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, “Geleceğimize ve yarınlarımıza emaneti en iyi şekilde bırakabilmek için yürütmüş olduğumuz projemizin böylesi anlamlı bir programda ödüle layık görülmesi bizi ziyadesiyle mutlu etti. Cumhurbaşkanımızın muhterem eşi Emine Erdoğan hanımefendinin himayelerinde yürütülen ‘Sıfır Atık’ projesi kapsamında projelendirdiğimiz çalışmalar ile gelecek nesillere daha güzel bir yaşam alanı bırakabilmek için emek harcamaya devam edeceğiz” dedi.

ÇEVREYE YÖNELİK PROJELERİMİZ DEVAM EDECEK

Çevreye yönelik projelerin farklı alanlarda katlanarak devam edeceğini söyleyen Başkan Togar, “Bilinçlenmenin en önemli merkezi olduğuna inandığımız okullarımızda Çevre Koruma Müdürlüğümüz olarak Karadeniz’in tüm belediyeleri arasında üç yıldır evsel atıklar toplama konusunda ilk sırada yer alan belediyemiz Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın kıymetli eşleri Emine Erdoğan hanımefendi himayelerinde yürütülen Sıfır Atık Töreninde ödüle layık görülmüştür. Bizleri böyle bir ödülü layık gören Emine Erdoğan hanımefendiye ilçem, şahsım ve çalışanlarımız adına teşekkür ederim. Gelecek nesillere daha güzel bir çevre bırakabilmek için projelerimizi, çalışmalarımızı aralıksız sürdüreceğiz” diye konuştu.