TAVLI, “Mevlid-i Nebi HAFTASI Birlik, barış ve kardeşliğe yatırım haftasıdır” « Samsun Haber | Samsun Son Dakika Haberler

SON DAKİKA

TAVLI, “Mevlid-i Nebi HAFTASI Birlik, barış ve kardeşliğe yatırım haftasıdır”

TAVLI, “Mevlid-i Nebi HAFTASI Birlik, barış ve kardeşliğe yatırım haftasıdır”

14-20 Nisan Mevlid-i Nebi Haftası dolayısıyla yazılı basın açıklaması yapan Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, bu haftanın birlik, barış ve kardeşliğe yatırım haftası olduğunu söyledi.

Milletimizi millet yapan ve bu aziz milletin her ferdini bir araya getiren en büyük sevginin, Vatan, Din ve Peygamber sevgisi olduğunu ifade eden Başkan TAVLI, Peygamber Efendimizin (S.A.V) hayatının sadece Müslümanlar için değil, tüm insanlık âlemi için bir ders niteliğinde olduğunu söyledi.

İçinden geçmekte olduğumuz hassas zaman diliminde Hazreti Muhammed’in yaşantısını ve İslam dinimizin hükümlerini kılavuz olarak görmenin herkes için vazgeçilmez bir yaşam haritası olması gerektiğini belirten Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, bu noktada gösterilecek manevi çabanın bireysel aydınlanmanın önünü açacağını kaydetti.

 

Hem yurdumuzun dört bucağı hem de yurt dışındaki millet varlığımız için Mevlid-i Nebi Haftası’nın, Hazreti Peygamber’in (S.A.V) sünneti ışığında milli ve manevi değerlerimizi güçlendiren, ufkumuzu tazeleyen, kimliğimizi pekiştiren, asimilasyonu önleyen, birliğe, barışa ve kardeşliğe yatırım yapan bir hafta olduğunu vurgulayan Başkan Tavlı, bu nedenle iyi değerlendirilmesi gerektiğinin altını çizdi.

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, Mevlid-i Nebi Haftası’nın başta İslam âlemi olmak üzere tüm insanlığa hayırlar getirmesini diledi.