TAVLI, “ADALET HUKUKİ VE VİCDANİ BİR DENKLEMDİR” « Samsun Haber | Samsun Son Dakika Haberler

Can Sergi’ sanatseverlerle  buluştu

EĞİTİM, GÜNDEM, KÜLTÜR SANAT, SİYASET

TAVLI, “ADALET HUKUKİ VE VİCDANİ BİR DENKLEMDİR”

TAVLI, “ADALET HUKUKİ VE VİCDANİ BİR DENKLEMDİR”

5 Nisan Avukatlar günü dolayısıyla yazılı bir basın açıklaması yapan Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, adaletin hukuki ve vicdani bir denklem olduğunu söyledi.

Hukuk sisteminin temelinde haklı olana hakkını teslim etmek, suçluların ise kamu ve toplum vicdanı önünde hesap verebilir olmasını sağlamak olduğunun altını çizen Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, hukuk mekanizmasının işleyişinin temelinde ise avukatların yer aldığını kaydetti.

Avukatlık mesleğinin hukukun işleyişini temini ve adaletin tesisi açısından oldukça önemli olduğuna vurgu yapan Tavlı, bu nedenle bu mesleği icra edenlerin kamusal, toplumsal ve kişisel haklar üzerinde son derece kritik bir sorumluluk taşıdığını belirtti.

Türkiye’nin hukuk sistemi açısından oldukça ileri bir seviyeye ulaştığını da sözlerine ekleyen Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, her ülkede yaşandığı gibi eksik olan noktaların da mutlak olacağını, ancak önemli olanın adaletin er ya da geç vuku bulacağının unutulmaması gerektiğini ifade etti.

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, “Bu vesile ile 5 Nisan Avukatlar Günü’nü en içten dileklerimle kutluyor, avukatlarımızın adalet terazisini akıllarından ve gönüllerinden bir an olsun çıkarmamalarını diliyorum” dedi.