TARIM İL MÜDÜRLÜĞÜNDEN KURBAN AÇIKLAMASI!… « Samsun Haber | Samsun Son Dakika Haberler

TARIM İL MÜDÜRLÜĞÜNDEN KURBAN AÇIKLAMASI!…

TARIM İL MÜDÜRLÜĞÜNDEN KURBAN AÇIKLAMASI!…

Samsun ili genelindeki hayvan pazarlarında denetimde bulunan İl Tarım ve Orman Bakanlığı Müdürü Nail Kırmacı, İl Müdürlüğü olarak Kurban Bayramı için gerekli tedbirlerin alanlığı alındığını söyledi.
İl Tarım ve Orman Bakanlığı Müdürü Nail Kırmacı ve Hayvan Sağlığı ve Yetiştiriciliği Şube Müdürü Turgut Güler, yaklaşan Kurban Bayramı vesilesiyle hayvan pazarlarını ziyaret ederek satıcılarla sohbet etti.
BAYRAM BOYUNCA DENETİMLERE DEVAM EDECEĞİZ
Sağlıklı biçimde kurban ibadetlerini yerine getirmesi için gerekli çalışmaların yapıldığını ve gerekli tedbirlerin alındığını ifade etti. Pazarların giriş noktalarına veteriner kontrol noktaları bulunduğunu belirten Nail Kırmacı “Veteriner hekimlerimiz bu noktalarda mesai mefhumu gözetmeksizin sağlık taraması yapmaktadır. Bu çalışmalarımız Kurban Bayramı boyunca da devam edecektir” dedi.
PAZARLARIMIZ DÜZENLİ OLARAK DEZENFEKTE EDİLMEKTEDİR
Bunların yanı sıra hayvan pazarlarında düzenli olarak dezenfeksiyon çalışması yapıldığına da dikkat çeken İl Müdürümüz Nail Kırmacı “Özellikle giriş ve çıkış noktaları olmak üzere bölgedeki bütün pazarlarımız düzenli olarak dezenfekte edilmektedir. Dezenfekte araçlarımız da yine mesai mefhumu gözetmeksizin devamlı pazarlarda bulunmaktadır. Bayram boyunca da kesim yerlerinde hastalık çıkması durumunda imha işlemi gerçekleştirildikten sonra dezenfeksiyon sağlanacaktır” ifadelerini kullandı.
(0362) 231 37 00 NO’LU TELEFONA ULAŞILIRLARSINIZ
Kurbanlık hayvanların tür, ırk, cinsiyet ve yaş bilgilerinin sorgulanabilmesi amacıyla Bakanlığımızca https://hayvanbilgi.tarim.gov.tr/ web sayfası ile “HaySag” isimli mobil uygulama hazırlanarak kullanıma açıldığını hatırlatan İl Müdürümüz Nail Kırmacı, hayvan pazarında sıkıntı yaşanması halinde Müdürlüğümüzün (0362) 231 37 00 no’lu telefon numarasından yetkililere ulaşabileceğini de belirtti.