Sokak Köpekleri ve Bizler…. « Samsun Haber | Samsun Son Dakika Haberler

Sokak Köpekleri ve Bizler….

Samsun da sokak köpekleri sever İbrahim BİRDAL,Onlara yardım etmek çok mu zor?

Sokak köpekleri ile Dünyanın her yerin de  mücaadele edilir biz de zaman zaman edilir. Neden acaba ne zaman bir hayvana eziyet edilse hemen tepki gösteririz ve çabuk unuturuz

Fakat yaşadığımız toplumlarda unutulmaması gerekir ki onların da biz insanlar gibi bazı ihtiyaçları bulunmaktadır

BİRDAL,Büyükşehirler de ve yaşadığımız toplumlar da sokak köpeklerinin barınaklar da toplanması karınlarının doyurulması ısınması olması gereken insanı çabalar olması gerekendir.

Anlamadığım biz insanlar ne kötülük gördüler   bu hayvanlardan ki bakıma muhtaç sevgi ve şefkatten uzak bu hayvanlara böyle insafsızca davranabiliyorlar.

Hayvanlara bazıları  insanlık dışı  kötü davranışlar da bulunarak adeta intikam alırcasına onları dışlıyorlar çok ama çok kötü bir davranıştır.

Ayrıca, Köpek barınakları yetersiz olup oraları daha iyi hayvanların yaşayacağı bileceği yerlere toplumca getirilmesi için çalışmalıyız.

Özellikle kışın sokak köpekleri daha çok bakıma muhtaç ve bizlerden adeta yardım ister gibi gözümüzün içine bakıyorlar toplum bu konu da bilinçtirilmeli eğitilmeli ve yaşadığımız toplum da onların haklarının olduğunu asla unutmamalıyız.

BİRDAL,Sokak hayvanlarının yaşadığımız dünyamız da onlara da yetecek gıda su havanın bulunduğunu belirterek konuşmasını tamamladı.