Sıcaklarda migren ataklarına dikkat! « Samsun Haber | Samsun Son Dakika Haberler

Sıcaklarda migren ataklarına dikkat! Özellikle yaz aylarında migren ataklarının riskleri artıyor. Samsun Büyük Anadolu Hastanesi Nöroloji Uzmanı Uz. Dr.Osman Demir, sıcaklık artışı nedeniyle migren ataklarına karşı uyardı.

Büyük Anadolu Hastanesi Nöroloji Uzmanı Uz. Dr.Osman Demir, Yaz sıcaklarında damarların genişlemesiyle migren ağrılarının arttığını söyleyebiliriz. Ayrıca migreni olan kişi sürekli ve uzun saatler klimaya maruz kalırsa yine ağrıları tetiklenebilir. MİGRENİN BELİRTİLERİ Yorgunluk belirtilerinin sürekli olarak seyretmesi, ışıktan ve sesten sürekli olarak rahatsız olma, kaslarda oluşan ağrı belirtileri, mide bulantısı oluşması, kabızlık ve ishal oluşumu, sıklıkla oluşan susuzluk belirtisi, idrara sık aralıklarla çıkma, huzursuzluk oluşması, üzüntü gibi belirtiler migren atağının belireceğini gösterir.  HAVA DURUMUNA DİKKAT Hava durumuna dikkat edilip öyle dışarı çıkılmasını öneren Dr. Demir, Dışarı çıkarken hava durumu kontrol edilmeli ve gezeceğiniz yerleri iyi planlamalıdır. Ani değişen ısı değişimlerinden kaçının çok sıcak bir ortamdayken soğuk bir yere geçmeyin çünkü bu durumda ısı farkı migren atağını arttırıyor. Her hastalıkta olduğu gibi erken tanı, teşhis ve akabinde tedavi süreci çok önemlidir” şeklinde konuştu.

Sıcaklarda migren ataklarına dikkat!

Sıcaklarda migren ataklarına dikkat! Özellikle yaz aylarında migren ataklarının riskleri artıyor. Samsun Büyük Anadolu Hastanesi Nöroloji Uzmanı Uz. Dr.Osman Demir, sıcaklık artışı nedeniyle migren ataklarına karşı uyardı. Büyük Anadolu Hastanesi Nöroloji Uzmanı Uz. Dr.Osman Demir, Yaz sıcaklarında damarların genişlemesiyle migren ağrılarının arttığını söyleyebiliriz. Ayrıca migreni olan kişi sürekli ve uzun saatler klimaya maruz kalırsa yine […]