Sevginin olduğu hiçbir yerde engel olmaz… « Samsun Haber | Samsun Son Dakika Haberler

Murat Değirmenci’den Basın ve Üniversite İşbirliği İle Yenilikçi İstihdam Projesi

EĞİTİM, EKONOMİ, GÜNDEM, KÜLTÜR SANAT, SİYASET, TEKNOLOJİ

Sevginin olduğu hiçbir yerde engel olmaz…

Sevginin olduğu hiçbir yerde engel olmaz…

ÖZEL ÖĞRENCİLERDEN MÜHTEŞEM GÖSTERİ
 “3 ARALIK DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ” Samsun Malazgirt İlkokulu’nda çeşitli etkinliklerle kutlandı. İlkadım İlçe Milli Eğetim Müdürü Halil İbrahim Akmeşe”Engellilerimizin bugün değil hergün yanındayız”dedi
BÜYÜK ALKIŞ ALDI
3 Aralık Dünya Engelliler Günü Samsun’da çeşitli etkinliklerle kutlandı. Samsun Malazgirt İlkokulu’nda ise öğrencilerin yaptıkları etkinlik renkli görüntülere sahne oldu. Özel Eğitim Sınıfları, Kazım Orbay İlkokulu Eğitim Sınıfları, İlkadım Özel Eğitim Uygulama Okulu ve İlkadım 19 Mayıs İşitme Engelliler Ortaokulu Özel öğrencileri tarafından gerçekleştirilen gösteri katılımcılar tarafından büyük alkış aldı.
 İMKANLAR TANIMALIYIZ
Etkinliğin açılış konuşmasını yapan Malazgirt İlkokulu Müdürü Aydın Yırtıcı,”Bütün fiziki şartları uygun hale getirsek de, her türlü yasal hakkı sağlak da, toplumsal duyarlılığımızı geliştirmeden yeterince imkan tanımış olamayız. Bu özel günler dikkat çekmek, toplumsal farkındalık oluşturmak, özel bireylerin becerilerini göstermeleri için çok önemli. Bu özel etkinliği okulumuzda kutlamanın, bu farkındalığa katkıda bulunmanın gururunu yaşıyoruz” dedi.
 HER GÜN YANINDAYIZ
 İlkadım İlçe Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Akmeşe ise,”Birbirimizi anladığımız her an, bir engeli daha yıkar ve yaşamı herkes için huzurlu kılarız. Bugün farkındalık günü, kutlama değil engellilerin yaşadığı sorunların farkında olmalıyız. Yaşama sevinci ile hayata tutunan bütün engelli kardeşlerimizin ve çocuklarımızın sadece bir gün değil, her gün yanındayız” diye konuştu.
PASTA KESİLDİ
Okul bahçesinde gerçekleşen etkinliğe İlçe Kaymakamı İbrahim Keklik, Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Sabri Kılıç, İlkadım İlçe Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Akmeşe, şube müdürleri, çeşitli okulların müdürleri, öğrenciler ve veliler katıldı. Öğrencilerin gösterisinin ardından günün anısına pasta kesildi.