Sektörle Elele Ustalar Yarışıyor!… « Samsun Haber | Samsun Son Dakika Haberler

Can Sergi’ sanatseverlerle  buluştu

EĞİTİM, GÜNDEM, KÜLTÜR SANAT, SİYASET

Sektörle Elele Ustalar Yarışıyor!…

Sektörle Elele Ustalar Yarışıyor!…

Samsun Mesleki Eğitim Merkezi, Maarif Hareketi kapsamında erkek berberliği alanında eğitim alan öğrenciler arasında “saç kesim ve şekillendirme” yarışması düzenledi.
Mesleki Eğitim Merkezi’nde, rehberlik servisinin öncülüğünde gerçekleşen yarışmanın açılış konuşmasını Erkek Berberliği bölümü öğretmeni Malik Güleçyüz yaptı.
Yarışmanın jüri üyeliğini Berberler Odası Başkanı aynı zamanda Atakum Esnaf Kredi Kooperatif Başkanı Zabit Plan ve alanında uzman işletmecilerden İsmail Özkan ve Erkan Koç gerçekleştirdi.
Öğrencilerin özgüvenlerini geliştirmek daha iyi bir eğitim konusunda onları desteklemek amacıyla gerçekleştirilen yarışma renkli görüntülere sahne oldu.
Yarışma başlamadan önce konuşma yapan Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü Mustafa Şahin; “Sektörle el ele gerçekleştirdiğimiz her çalışma öğrencilerimizi yarınları için motive ediyor” dedi.
Berberler Odası Başkanı Zabit Plan’ın mesleğin önemi ile ilgili öğrencileri bilgilendirdiği etkinlikte, sektörün içinden gelen ve alanında yaptığı başarılı çalışmalarla adından söz ettiren İsmail Özkan, öğrencilerle tecrübelerini paylaştı.
Yarışma sonrası dereceye girenler çeşitli hediyelerle ödüllendirilirken, öğrenciler meslekle ilgili deneyim kazanma fırsatı buldu.