ŞEHRİMİZ ÇİÇEKLERLE ÇOK DAHA GÜZEL « Samsun Haber | Samsun Son Dakika Haberler

Atakum’da ‘Dayanışma Var, Engel Yok’

EĞİTİM, GÜNDEM, SAĞLIK, SİYASET

ŞEHRİMİZ ÇİÇEKLERLE ÇOK DAHA GÜZEL

ŞEHRİMİZ ÇİÇEKLERLE ÇOK DAHA GÜZEL

Giresun Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü şehir genelinde çalışmalarına hız verdi.

Müdürlük bünyesinde bulunan ekipler şehir genelinde çalışmalarını sürdürüyor. Şehrimizin güzelliğine daha fazla güzellik katacak çalışmalara imza atan ekipler, Bulancak Durağı bölgesinde bulunan orta refüj ve yeşil alana rengarenk çiçekler dikiyor. Geçtiğimiz hafta çiçeklerin dikileceği alanın alt zemin hazırlığını yapan ekipler bugün itibarıyla belediyemizin seralarında üretimleri yapılan çiçek fidelerini toprak ile buluşturdu.

Çiçek dikimleriyle ilgili çalışmalara şehrin birçok noktasında yapılmaya devam edilecek.

“YEŞİL ALANLAR ŞEHRE YAKIŞIR HALE GETİRİLİYOR”

Park ve Bahçeler Müdürlüğü’ne bağlı diğer bir ekip tarafından da yeşil alanlarda geniş kapsamlı çevre düzenleme çalışmaları yapılıyor.

Ekipler son olarak Gemilerçekeği Mahallesi Atatürk Bulvarı üzerinde bulunan yeşil alanda çim biçme ve ağaç budama çalışmaları gerçekleştirdi.

“YENİ PARKIN ÇALIŞMALARI HIZLA SÜRÜYOR”

Teyyaredüzü Mahallesi Boztekke Caddesi bölgesinde geçtiğimiz yıl yeri belirlenen ve bölgenin en büyük parkı olma özelliğine sahip yeni açılacak parkın çalışmaları hızla devam ediyor. Yürüyüş yolları, yeşil alanlar, oturma alanları ve diğer bölümlerdeki çalışmaların çoğunluğu tamamlandı. Parkın büyük bir bölümünün çalışmalarını tamamlayan ekipler, oyun gruplarının montajını da yaparak alt zemin düzenlenmelerine başladı. Park içerisinde hızla devam eden çalışmaların kısa sürede bitirilmesini planlayan Park ve Bahçeler Müdürlüğü yakın zamanda parkın açılışını yaparak vatandaşlarımızın hizmetine sunacak.