ŞEHİT ÖĞRETMENLER İÇİN AĞAÇ DİKTİLER! « Samsun Haber | Samsun Son Dakika Haberler

YEREL SEÇİM ÖNCESİNDE İLKADIM İLÇE ANALİZİ

EĞİTİM, EKONOMİ, GÜNDEM, SİYASET

ŞEHİT ÖĞRETMENLER İÇİN AĞAÇ DİKTİLER!

ŞEHİT ÖĞRETMENLER İÇİN AĞAÇ DİKTİLER!

Ülkü Ocakları Samsun İl Başkanlığı Üniversite Yönetimi, 19 Mayıs Üniversitesi Eğitim Fakültesi bahçesine Şehit Öğretmen Aybüke Yalçın ve Şehit Öğretmen Necmettin Yılmaz’ı anmak için ağaç dikti.
Eğitimin önemini vurgulayan Ülkü Ocakları Üniversiteler Sorumlusu Serdal CİBA, “En az cephedeki düşman kadar tehlikeli olan şey cehalettir. Ülkemizin birliği, Başbuğ Atatürk’ün de defaatla varmamızı emir ettiği çağdaş medeniyetler seviyesine ulaşmamızın sağlayacak olan tek şey eğitimdir. Kaliteli öğretmenlerimizdir. Yurdumuzun uzak köşelerinde köy okullarında her türlü imkânsızlığa rağmen mücadele eden öğretmenlerimize selam gönderiyorum” dedi.
Şehit öğretmenlerimizi unutturmamak bu ağaçları diktiklerine dikkat çeken CİBA “Gençlerimizi eğitmek için memleketlerinden ayrılıp, Türkiye’nin bir başka uçuna giden ve şehit olan hocalarımızı saygıyla anıyorum. Hepsinin ruhları şad, mekânları cennet olsun. Geçtiğimiz yıl şehit edilen Aybüke Yalçın Hocamız ve Necmettin Yılmaz hocamızın acısı halen gönüllerimizde. Bizlerde unutturmamak için Eğitim Fakültesinin bahçesine bu fidanları diktik. Fidanların büyüyüp çınar olması, ilim öğrenmek ve öğretmek isterken toprağa düşen canların unutmaması için de eğitim fakültesine dikildi ki görenler şehit öğretmenlerimizin hatıralarını yaşatsın. “diyerek sözlerini sonlandırdı.