ŞEHİDİMİZ UZMAN ÇAVUŞ UĞUR GÖKSU SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI « Samsun Haber | Samsun Son Dakika Haberler

ŞEHİDİMİZ UZMAN ÇAVUŞ UĞUR GÖKSU SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI

ŞEHİDİMİZ UZMAN ÇAVUŞ UĞUR GÖKSU SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI

        İçişleri Bakan Yardımcısı  Mehmet Ersoy ve Vali Osman Kaymak, Batman ili Gercüş ilçesinde askeri zırhlı aracın geçişi sırasında bölücü terör örgütü mensupları tarafından önceden yola tuzaklanan el yapımı patlayıcının infilak ettirilmesi sonucu şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Uğur Göksu’nun, 05.10.2018 Cuma günü saat 12.40’da Samsun Ladik Merkez Avcı Sultan Mehmet Camii’nde Cuma namazına müteakip düzenlenen cenaze törenine katıldı.
        Şehidimizin cenaze namazı, Ladik Merkez Avcı Sultan Mehmet Camii’nde, İçişleri Bakan Yardımcımız Sayın Mehmet Ersoy, Valimiz Sayın Osman Kaymak, Samsun Milletvekilleri Erhan Usta, Ahmet Demircan, Çiğdem Karaaslan, Orhan Kırcalı, Kemal Zeybek, Garnizon Komutanı Topçu Albay Recep Ali Üstün, Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, Ondokuz Mayıs Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sait Bilgiç, Vali Yardımcısı Hasan Öztürk, İlçe Kaymakamları, İl Emniyet Müdürü Vedat Yavuz, İl Jandarma Komutanı J. Kıdemli Albay Ünsal Ağaoğlu, Trabzon İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Halil Şen, İlçe Belediye Başkanları, askeri, adli ve mülki erkan, kamu kurum ve kuruluş müdürleri, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluş temsilcileri, şehidimizin yakınları ve binlerce vatandaşın katılımı ile cuma namazına müteakip kılındı.
        İl Müftüsü Veysel Çakı tarafından kıldırılan cenaze namazının ardından dua yapıldı ve helallik alındı. Ardından şehidimizin cenazesi, askerlerin omuzunda ve top arabasında cadde üzerinde bir süre taşındıktan sonra cenaze aracına konularak Ladik İlçesi Deliahmetoğlu Mahalle Mezarlığı’na götürüldü. Burada şehidimiz Jandarma Uzman Çavuş Uğur Göksu’nun naaş-ı, okunan Kur’an-ı Kerim eşliğinde Deliahmetoğlu Mahalle Mezarlığı aile kabristanlığında toprağa verildi.
        Defin töreninin ardından İçişleri Bakan Yardımcımız Sayın Mehmet Ersoy ve Valimiz Sayın Osman Kaymak, aziz şehidimizin naaşına sarılı şanlı bayrağımızı ve şehidimizin fotoğrafını babası Arif Göksu’ya teslim etti. Cenaze töreninin sonunda, İçişleri Bakan Yardımcımız Sayın Mehmet Ersoy ve Valimiz Sayın Osman Kaymak, şehidimizin ailesine ve yakınlarına taziyelerini ileterek, sabırlar diledi.